Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Туберкульоз в умовах війни

За координації Центру регіональні протитуберкульозні служби з першого дня війни вжили невідкладних заходів для адаптації під нові реалії, щоб кожна людина з туберкульозом мала змогу продовжити лікування: вжито додаткових заходів безпеки для лікарів та пацієнтів, забезпечено доступом до ліків та медико-соціальних послуг.

Центром терміново збирались потреби протитуберкульозних закладів, як тих, що не постраждали під час війни, так і тих, які зазнали пошкоджень чи руйнувань. Координувалося залучення донорів та партнерів для закупівель життєво необхідного переліку обладнання, ліків, засобів захисту, гігієни, харчових продуктів.

Окремим вагомим механізмом підтримки галузі стало екстрене започаткування за координації ВООЗ та ЦГЗ щотижневого кластера, що стало масштабною робочою платформою для оперативної протидії туберкульозу та ВІЛ, обміном інформацією щодо потреб, бар’єрів та шляхів їх подолання великою кількістю учасників – лідерів державних установ, партнерів та пацієнтських організацій.

Важливим здобутком у 2022 році стало впровадження принципу екстериторіальності, аби пацієнт з туберкульозом міг отримати медичну допомогу в тому регіоні, в який він евакуювався під час війни.

Також варто зазначити, що у цьому році було вперше впроваджено нові картриджі XDR, які дозволяють в кілька разів швидше призначати лікування пацієнтам з розширеною резистентністю.

Не дивлячись на воєнний стан, вдалось не тільки утримати позиції лідерства у сфері протидії захворюванню на туберкульоз, а й впровадити інновації у лікування — застосування більш коротких та безпечних схем лікування із включенням новітніх лікарських засобів.

У результаті дипломатичної діяльності країною отримано підтримку від Глобального фонду та досягнуто домовленостей щодо додаткового виділення в коштів на закупівлю ліків та інших потреб для людей з туберкульозом.

«Людино орієнтований підхід — один із найважливіших складових роботи протитуберкульозної служби України. До широкомасштабної війни всі напрямки боротьби з туберкульозом зосереджувались на тому, щоб інтегрувати найкращі світові практики в український досвід. У новому 2023 році ми продовжимо цю роботу, щоб жодна людина більше ніколи не відчувала сорому тільки через те, що колись мала такий діагноз», — зазначає Яна Терлеєва, завідувачка відділу управління та протидії туберкульозу ЦГЗ.

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).