Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

У африканських мавп виявили небезпечний для людей вірус, схожий на Еболу та ВІЛ

Вчені з Університету Колорадо в Боулдері ідентифікували вірус мавп, здатний передатися людям. Він поширюється серед диких африканських приматів і викликає симптоми, схожі на лихоманку Ебола.

Патоген відноситься до групи артерівірусів (Arteriviridae). Випадків передачі артерівірусів людям нині не зафіксовано. Але автори дослідження провели паралелі з ВІЛ, попередник якого, як відомо, також виник у африканських мавп. Вони наголосили, що новий вірус вже з’ясував, як отримати доступ до клітин людини, розмножитися та уникнути деяких важливих імунних механізмів захисту організму.

Серед тварин у всьому світі циркулюють тисячі вірусів. Останні десятиліття відзначається дедалі більше випадків передачі патогенів з дикої природи людям. Серед них: близькосхідний респіраторний синдром (MERS), коронавірус SARS-CoV у 2003 році та SARS-CoV-2 у 2020-му.
В рамках нової наукової роботи вчені проаналізували вірус геморагічної лихоманки мавп (SHFV).

Ключову роль життєдіяльності вірусу грає рецептор CD163. Він дозволяє йому проникати у клітини та інфікувати їх. Лабораторні експерименти показали, що вірус «напрочуд вміло» контактує з людською версією рецептора, проникає всередину людських клітин і швидко створює свої копії.

Як і ВІЛ, вірус SHFV атакує імунні клітини, виводить з ладу найважливіші механізми захисту та надовго поселяється в організмі. Вчені зазначили, що є ризик проникнення вірусу в людську популяцію – так можна заразитися після нападу інфікованого примату. Щоб уникнути нової пандемії, слід приділити пріоритетну увагу подальшому вивченню артерівірусів та розробити тест-системи на антитіла до них.

Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).