Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

У чоловіків з ВІЛ депресія зустрічається у 4,2 рази частіше, ніж у ВІЛ-негативних

Французькі фахівці вивчили, наскільки поширені депресивні розлади серед людей з ВІЛ та найчастіші причини їх виникнення. Дослідження опубліковано у журналі Nature.

У дослідженні взяли участь 231 жінка та 683 чоловіки з ВІЛ, всього 914 осіб. Депресивний розлад виявили більш ніж у кожного п’ятого учасника. Найчастіше підвищений рівень депресії був у учасників із молодим віком і страхом болю в обох статей. Крім того, на жінок негативно впливало безробіття, а на чоловіків – самотність та відсутність сім’ї. Зі стигмою через ВІЛ-статус зіткнулися понад 30% учасників, що також відбивалося на психологічному стані.

Загалом у жінок з ВІЛ поширеність депресії була вищою у 2,5 рази, а у чоловіків із ВІЛ — у 4,2 рази порівняно з тими, у кого вірус був відсутній. За даними вчених, рівень депресії у людей із ВІЛ знижувався з віком.

«Надмірний депресивний розлад залишається серйозною проблемою для людей, які живуть із ВІЛ. Наші результати підтверджують важливість регулярного скринінгу. Боротьба із соціальною нерівністю та стигмою у зв’язку з ВІЛ має стати пріоритетним завданням, щоб забезпечити людям з ВІЛ гарні результати щодо психічного та фізичного здоров’я», — зазначили автори.

На IV Міжнародній науково-практичній конференції PROHIV 2021 інфекціоніст Наталія Сизова розповідала, що 28% ВІЛ-позитивних людей схильні до тривожності, а 34% страждають від депресивних епізодів, через що їм складніше адаптуватися до діагнозу. За словами лікаря, одним з факторів психічних розладів є нейротоксичність деяких препаратів антиретровірусної терапії, але це може бути пов’язане з COVID-19.

Джерело: https://www.nature.com/articles/s41598-022-10263-3
Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).