Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

У чоловіків з ВІЛ майже вдвічі вищий ризик розвитку онкологічних захворювань, ніж у ВІЛ-негативних

Вчені з Кейсівського університету Західного резервного району в Клівленді встановили, що ризик розвитку онкологічних захворювань у ВІЛ-позитивних чоловіків майже вдвічі вищий, ніж у чоловіків без вірусу. Дослідження було опубліковано на порталі News Medical.

Фахівці вивчили дані 82 тисяч чоловіків, які живуть з ВІЛ та 7 мільйонів чоловіків з негативним статусом. Найчастіше у ЛЖВ виявляли рак анального каналу, лімфому та рак прямої кишки.

Вчені зазначили, що надмірна поширеність раку частково пов’язана з передчасним старінням через ВІЛ, а також з поширеністю інших, не пов’язаних із ВІЛ факторів ризику, таких як куріння та вплив онкогенних штамів ВПЛ.

У зв’язку з цим ВІЛ-позитивним чоловікам вчені порадили відмовитися від куріння та зловживання алкоголем, приймати АРТ, а також займатися профілактикою захворювань, наприклад, вакцинуватися від ВПЛ навіть у старшому віці.

Фахівцям та медикам вчені рекомендували розглянути питання про коригування медичних програм, які будуть спрямовані на скринінг, забезпечення якісної терапії та доступність медичної допомоги для всіх пацієнтів.

Раніше вчені повідомляли, що скринінг та раннє лікування знижують ризик раку анального каналу на 57% у людей, які живуть із ВІЛ. На конференції PROHIV 2021 лікар-онколог Анастасія Некрасова заявила, що у людей з ВІЛ ризики розвитку онкологічних захворювань у 10–30 разів вищі, ніж у загальній популяції, тому 40% ВІЛ-позитивних протягом життя можуть виявити рак.

Джерело: https://www.news-medical.net/news/20220317/Study-finds-high-rates-of-cancer-among-men-living-with-HIV.aspx
Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).