Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

У дітей з ВІЛ виявили високий ризик рецедиву туберкульозу

Нове дослідження виявило високий рівень рецидивуючого туберкульозу серед дітей. Експерти впевнені, що діти сильно відстають у лікуванні ВІЛ, у порівнянні з дорослими. Якщо у дитини було діагностовано ВІЛ, то ризик повторного ТБ значно підвищувався.

У дослідженні взяли участь 620 дітей віком від 0 до 13 років, у яких була підозра на туберкульоз легень. Протягом 5 років вчені спостерігали за дітьми і побачили, що за цей час, щонайменше один раз траплялися рецидиви.

В цілому, експерти перевірили на рецидив захворювання 98% дітей, у 11,8% із них було діагностовано ВІЛ. Туберкульоз діагностовано у 297 з 608 (48,8%), з яких 26 осіб раніше отримували протитуберкульозне лікування, що говорить про загальну поширеність рецидивів у 8,8%. Крім цього, 11,6% дітей мали мікробіологічно підтверджений ТБ, а 15,4% отримували лікування від лікарсько-стійкого туберкульозу при рецидиві.

В результаті, вчені дійшли висновку, що найчастіше захворювання на туберкульоз знову заявляло про себе, коли дитині виповнювалося чотири роки. У 73% дітей з рецидивом був позитивний ВІЛ-статус, а 12 з них отримували антиретровірусну терапію понад шість місяців, проте у 9 з них вірус не був пригнічений. Отже, дітям необхідно якомога частіше робити скринінги та здавати аналізи на ВІЛ за будь-яких ризиків та підозр на інфекцію.

https://journals.lww.com/pidj/Abstract/2023/07000/Recurrent_Tuberculosis_Treatment_Episodes_in.4.aspx

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).