Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

У Киргизстані людям з ВІЛ дозволили всиновлювати дітей

Конституційна палата Верховного суду Киргизстану, розглянувши перелік захворювань, при яких людина не може бути усиновлювачем або опікуном, визнала, що пункт 39 (ВІЛ / СНІД) суперечить Конституції країни.

Відтепер, наявність у людини ВІЛ, як підставу для відмови в усиновленні дітей визнано «невідповідним обмеженням права кожного на недискримінацію, гарантованого Конституцією».

«На сьогоднішній день загальновизнано, що при вживанні антиретровірусної терапії якість і тривалість життя ВІЛ-позитивних людей підвищується і практично не відрізняється від життя ВІЛ-негативних. Особа, яка приймає АРТ, досягає нульового вірусного навантаження і не здатна інфікувати інших людей в побутових умовах », – йдеться на сайті палати.

В Україні ВІЛ/СНІД будо виключено з Переліку захворювань, за наявності яких особа не може бути усиновлювачем лише наприкінці 2020 року. Про це йдеться у Наказі МОЗ України від 17 серпня 2020 року № 1898 «Про внесення змін до Переліку захворювань, за наявності яких особа не може бути усиновлювачем», зареєстрованого в Мін’юсті України 12 жовтня 2020 року за №991/35274

Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).