Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

У людей з активним COVID-19 можуть бути хибнопозитивні тести на ВІЛ

Якщо у пацієнта була активна форма ковіда або він хворів на це захворювання тяжко, то ризик отримати хибнопозитивний тест на ВІЛ збільшувався, – дослідження.

Пацієнти з COVID-19 частіше отримували хибнопозитивні результати на ВІЛ під час використання тесту 4-го покоління, кажуть вчені США. Вони провели дослідження, в якому взяли участь 32 тисячі людей, середній вік яких – 36 років.

Спочатку учасники здали тест на ВІЛ, а потім, протягом двох тижнів, у них брали ПЛР-тест на коронавірус. Загалом, у 31 575 пацієнтів був імовірно негативний результат на ВІЛ, у 248 — позитивний результат, у 87 — хибнопозитивний.

Виявилося, що люди, які потрапили до хибнопозитивної групи, мали найвищий рівень підтверджених тестів на COVID-19 (20%). Слідом йдуть учасники з ймовірно негативними (11%), на останньому місці вже добровольці з істинно позитивними результатами, таких виявилося 8%. Крім цього, фахівці з’ясували, що хибнопозитивні тести на ВІЛ значно частіше зустрічалися серед пацієнтів із коронавірусом, підтвердженим методом ПЛР, порівняно з людьми без ПЛР-підтвердженої інфекції.

За словами вчених, SARS-CoV-2 та ВІЛ-1 мають кілька загальних структурних послідовностей. Ці подібності можуть пояснити перехресну реактивність та хибнопозитивні результати на ВІЛ за наявності коронавірусної інфекції. Тому діагноз ВІЛ необхідно підтверджувати за допомогою специфічних лабораторних тестів.

Clinical Infectious Diseases

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).