Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

У ЛЖВ дуже високий ризик повторного розвитку онкології

Група експертів з французької міждисциплінарної комісії CANCERVIH проаналізувала випадки онкологічних захворювань у ЛЖВ з 2014 року. Вони розглянули всі випадки раку в анамнезі, вивчили частоту і типи вторинних онкологічних захворювань і прийшли до висновку, що люди, які живуть з ВІЛ, схильні до вищого ризику розвитку повторних онкологічних захворювань.

З 719 учасників дослідження – 94 людини (13%) мали в анамнезі хоча б один рак. Що стосується первинного раку, 46 випадків (49%) були СНІД-визначальними раками, а 48 (51%) – не СНІД-визначальними раковими захворюваннями.

Експерти встановили, що першим онкологічним захворюванням в учасників була Саркома Капоші (33%) і неходжкінська лімфома (НХЛ) (15%). Пацієнти, у яких першим був СНІД-визначальний рак, в якості другого онкологічного захворювання мали НХЛ (15%), рак анального каналу (11%), рак сечового міхура (9%), лімфому Ходжкіна (9%). Пацієнти, у який першим був не СНІД-визначальний вид раку, в якості другої онкології найчастіше отримували рак легенів (38%), рак сечового міхура (8%), рак голови та шиї (8%) і НХЛ (8%).

Дослідники вважають, що ризик розвитку другого і подальшого раку у людей, які живуть з ВІЛ – досить високий. Тому їм дуже важливо «продовжувати імуно-вірусологічний контроль». Всім ЛЖВ, в тому числі з невизначуваним вірусним навантаженням, слід проходити посилені програми епіднагляду, ранню профілактику і скринінг онкологічних захворювань.

Згідно з результатами іншого дослідження, представленого RESPOND, ризик розвитку раку у людей, які живуть з ВІЛ, підвищується при високому вірусному навантаженні і курінні.

СНІД-асоційовані (що визначають) онкологічні захворювання – це різновид раку, який зустрічається у людей, які живуть з ВІЛ, перебувають в стадії СНІДу (саркома Капоші, лімфома, інвазивний рак шийки матки). До інших видів раку, які з більшою ймовірністю можуть розвинутися у ЛЖВ, відносяться: інвазивний рак анального каналу, хвороба Ходжкіна, рак легенів, рак ротової порожнини, рак яєчок, рак шкіри, включаючи базальний епідермоціт і плоскоклітинний карциному, а також злоякісну меланому.

Джерело: https://virusoff.info/
Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).