Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

У США запускають програму PrEP для людей похилого віку

У США запускається програма доконтактної профілактики ВІЛ (PrEP) для людей віком від 65 років і більше. Основна її мета – захистити пацієнтів похилого віку від отримання ВІЛ статевим шляхом, тим самим зупинити поширення вірусу.

Згідно з новою федеральною програмою, медичне страхування покриватиме повну вартість препаратів для доконтактної профілактики ВІЛ. До переліку засобів включено як таблетки, так і ін’єкції.

Серед людей похилого віку зростає кількість нових випадків ВІЛ у більшості регіонів світу. А пізня діагностика захворювання у цій групі є серйозною проблемою. У США люди у віці 50 років і більше становлять половину всіх людей у країні, які вже живуть з ВІЛ. Але незважаючи на це PrEP у країні рідше призначають гетеросексуалам старше 50 років та жінкам будь-якого віку, на відміну від геїв та трансгендерних людей. Також, як показують дослідження, серед людей старше 50 років частка тих, у кого виявили ВІЛ на пізній стадії, вища, ніж серед молодого покоління.

Причин тому – багато. Але основна – це «неправильне уявлення» про ризики. Багато людей похилого віку вважають, що вони «несприйнятливі до статевих інфекцій» і з ними «точно нічого не станеться після 55 років».

Серед інших причин – брак інформації про ВІЛ та методи профілактики. Причому важливу роль у цьому відіграють медичні працівники, які не обговорюють зі своїми пацієнтами похилого віку питання сексуального здоров’я.

Експерти нагадують, що поряд з регулярним використанням презервативу всім людям, які ведуть активне статеве життя, необхідно проходити тестування на інфекції, що передаються статевим шляхом, не рідше одного разу на рік. А людям, які мають підвищений ризик інфікування ВІЛ, необхідно підключитися до програми доконтактної профілактики.

Хоча США були першою країною, яка схвалила PrEP у 2012 році, зараз вони відстають від решти світу у рівному доступі. Здебільшого це пов’язано з вартістю лабораторних аналізів та відвідувань лікаря. Саме на вирішення цієї проблеми спрямована нова програма в США.

В даний час препарати PrEP схвалені в багатьох державах, але безкоштовно їх можна отримати у Великій Британії та країнах Європейського Союзу, включаючи Францію, Німеччину, Швецію та Данію. В основному ці програми спрямовані на чоловіків, які практикують секс із чоловіками, та трансгендерних людей.

 

Джерело: https://www.news-medical.net/news/20231108/US-to-cover-HIV-prevention-drugs-for-older-Americans-to-stem-spread-of-the-virus.aspx

 

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).