Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

У Варанасі (Індія) за останні два місяці ймовірно після того, як зробили татуювання, два пацієнти отримали позитивний результат тестування на ВІЛ

Варанасі (місто в Індії, у штаті Уттар-Прадеш): принаймні два пацієнти районної лікарні Варанасі в штаті Уттар-Прадеш дали позитивний результат на ВІЛ за останні два місяці після того, як зробили татуювання на своїх тілах.

Офіс головного лікаря у Варанасі підтвердив, що двоє пацієнтів, які проходять лікування в районній лікарні, стверджували, що вони не мали більше інших ризикованих ситуацій: не робили переливання крові та не мали незахищеного статевого акту. Проте, як повідомляє TOI (The Times of India — це індійська англомовна щоденна газета та цифрове ЗМІ, що належить і керується The Times Group), вони дали позитивний результат тесту на ВІЛ після того, як зробили татуювання на своїх тілах.

Доктор Пріті Агарвал, старший лікар центру антиретровірусного лікування (АРТ) у лікарні Deen Dayal Upadhyay, у розмові з TOI сказала, що єдиною причиною проблеми було використання нестерильного інструментарію (інфікованих голок) під час татуювання.

Відповідно до TOI, 22-річний юнак Джайант (ім’я змінено), зробив собі татуювання на руці на ярмарці в селі. Через кілька місяців після нанесення татуювання його здоров’я почало погіршуватися. У нього була висока температура і він ослаб. Незважаючи на всіляке лікування, він не одужав, тому лікарі порадили йому пройти тест на ВІЛ. Після обстеження у нього виявили ВІЛ-інфекцію. Джаянт не повірив повідомленням і сказав лікареві, що він ще не одружений і ні з ким не мав фізичних стосунків і не ходив на переливання крові. Лікар сказав йому, що це може бути через його татуювання, повідомляє TOI.

Подібний інцидент стався з молодою жінкою Сайфалі (ім’я змінено). Вона зробила татуювання, яке зробив торговець. Через кілька днів після татуювання її стан почав погіршуватися, і після обстеження було встановлено, що вона ВІЛ-позитивна.

Розмовляючи з TOI, старший лікар центру антиретровірусного лікування (АРТ) у лікарні Deen Dayal Upadhyay, доктор Пріті Агарвал сказала, що двоє пацієнтів не мали жодного уявлення про першопричину ВІЛ-інфекції.

Доктор Агарвал сказала, що вони не мали незахищеного сексу і не переливали інфіковану кров. «Після консультації в центрі виявилося, що у них почалися проблеми зі здоров’ям після татуювання», – сказала лікар.

Доктор Агарвал підкреслила, що основною причиною проблеми є використання інфікованих голок під час татуювання. Голка, якою робиться татуювання, дуже дорога і зазвичай після нанесення тату голку потрібно знищити. Але щоб заробити більше, майстри татуювань використовують одну і ту ж голку для багатьох людей.

«Люди, які роблять татуювання, не усвідомлюють небезпеки того, що може статися, коли одна голка використовується для нанесення татуювань на різних людей. Клієнти навіть не бачать, чи вставив татуювальник нову голку в машину. У ситуації, коли ВІЛ-інфікована людина робить татуювання цією голкою, і якщо ця сама голка використовується для нанесення татуювань на тілі інших людей, існує найбільший ризик інфікування інших ВІЛ через використання тієї ж голки», – сказала вона.

Доктор Агарвал також заявила, що перед тим, як зробити татуювання, слід бути обережним, а зробити татуювання на ярмарку чи у торговця за нижчою ціною може бути катастрофічним.

«Перед тим, як зробити татуювання, потрібно перевірити, чи використовує татуювальник нову голку в машинці. Також люди, які нещодавно робили татуювання, повинні пройти тест на ВІЛ, щоб негайно почати лікування», – запропонувала вона.

Джерело: https://www.timesnownews.com/mirror-now/in-focus/two-patients-test-hiv-positive-in-varanasi-in-last-two-months-after-getting-tattoos-on-their-bodies-article-93405737Підготував: Admin
Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).