Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

У Великій Британії схвалили ін’єкцію Cabenuva для лікування ВІЛ

Національний інститут охорони здоров’я та медичного обслуговування Великобританії (NICE) схвалив застосування нового методу ін’єкції лікування ВІЛ. Завдяки цьому люди з ВІЛ зможуть приймати препарати не щодня, а лише один раз на два місяці.

Йдеться про препарат Cabenuva, який містить каботегравір та рілпівірін. Його розробила компанія ViiV Healthcare. Британські лікарі та активісти підтримали рішення Національного інституту охорони здоров’я та медичного обслуговування.

«Ми раді, що NICE схвалив перші та єдині повні ін’єкційні ліки від ВІЛ тривалої дії, які дозволяють нам зосередити увагу на людях, які живуть із цим захворюванням, і надати їм варіанти лікування, які усувають необхідність у регулярних щоденних таблетках від ВІЛ», — цитує портал News Medical.

Видання наводить результати опитування, згідно з яким 60% людей з ВІЛ постійно побоюються, що їхній статус стане відомим оточуючим. Багато в чому на це може вплинути терапія, яку доводиться застосовувати щодня: 45% респондентів повідомили, що були змушені інформувати про свій ВІЛ-статус, бо хтось помітив ліки, які вони вживали.

Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) схвалило ін’єкційну комбінацію — перший повний режим ВІЛ, який не потребує щоденного прийому таблеток, у грудні минулого року. ЕМА схвалило щомісячний прийом та режим, що включає ін’єкцію кожні два місяці. Однак регулятори в США та Канаді схвалили тільки щомісячний режим.

Ефективність Cabenuva перевірялася в рамках досліджень ATLAS (Антиретровірусна терапія для пролонгованої супресії) та FLAIR (Перший пролонгований ін’єкційний режим). Загалом у них взяли участь понад 1100 осіб із 16 країн світу. Спостереження, які тривали 48 тижнів, показали, що Cabenuva при внутрішньом’язовому введенні раз на місяць була такою ж ефективною, як і щоденні пероральні прийоми АРТ.

Джерело: https://spid.cente
Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).