Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

У Верховній Раді пропонують у 50 разів збільшити штраф за розголошення результатів обстеження на ВІЛ/СНІД

Група народних депутатів пропонує у 50 разів (до 85 тис. грн) збільшити штраф за розголошення відомостей про проведення медогляду чи обстеження на інфікування особи вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), захворювання на синдром набутого імунодефіциту (СНІД) або їх результатів, а також передбачити кримінальну відповідальність за інфікування ВІЛ внаслідок неналежного виконання медпрацівниками чи фармацевтами своїх професійних обов’язків.

Відповідний законопроект №9398 зареєстрований у парламенті 19 червня.

Цей документ розроблено з метою підвищення ефективності кримінально-правового захисту здоров’я людей, протидії поширенню інфекційних захворювань, а також усунення дискримінації за станом здоров’я. Крім того, законопроект покликаний виконати взяті Україною міжнародні зобов’язання щодо приведення національного законодавства у відповідність до стандартів ЄС.

Як зазначається в пояснювальній записці, запропоновані зміни до Кримінального кодексу України (КК) сприятимуть зменшенню ризиків поширення ВІЛ/СНІДу та інших інфекційних хвороб, а також дозволять ВІЛ-позитивним людям та людям, які страждають на СНІД чи венеричні хвороби, зосередити свої зусилля саме на лікуванні і якість власного життя, а не боротьбі зі страхами бути покараними.

Проект закону передбачає внесення змін до статті 132 КК, згідно з якими незаконне розголошення відомостей про проведення медогляду або обстеження на інфікування ВІЛ, захворювання на СНІД або їх результати, вчинене медпрацівником або іншою особою, якій ці відомості стали відомі у зв’язку з виконанням професійних чи службових обов’язків буде каратися штрафом від 2000 до 5000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (НМДГ), тобто від 34000 до 85000 грн, або громадськими роботами на строк до 240 годин, або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю терміном до трьох років.

Згідно із законопроектом, зараження особливо небезпечною інфекційною хворобою або інфікування її збудником зможуть спричинити позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років (пропоновані зміни у статті 121 УК).

У той же час неналежне виконання медпрацівником або фармацевтом своїх обов’язків, що спричинило інфікування особи ВІЛ, пропонується карати обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий термін, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років. Якщо це призвело до інфікування двох чи більше осіб, або неповнолітнього, позбавлення волі може становити від трьох до восьми років (пропоновані маєтки до статті 131 КК).

Ініціатори документа також пропонують запровадити кримінальну відповідальність за зараження іншої особи венеричною хворобою людиною, яка знала про наявність у неї цієї хвороби, якщо це призвело до тривалого розладу здоров’я. Відповідно до законопроекту, за це можуть бути передбачені виправні роботи на строк до двох років, або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до двох років, або позбавлення волі на той самий термін (внесення змін до статті 133 КК). Серед авторів законодавчої ініціативи – Олександра Устинова (фракція «Голос») та Михайло Радуцький («Слуга народу»).

Інтерфакс-Україна

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).