Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

У ВІЛ-позитивної мешканки ПАР виявили 21 мутацію коронавірусу

Вчені з Університетів Стелленбос та Квазулу-Натал у ПАР виявили у дівчини, яка з народження жила з ВІЛ, множинні мутації Ковіду. Вони розповіли про цей випадок у дослідженні, опублікованому на сайті Social Science Research Network (SSRN).

За словами фахівців, 22-річна дівчина захворіла на коронавірус ще минулого року і залишалася інфікованою протягом дев’яти місяців. За цей час вірус набув 21 мутації.

Вперше позитивний тест на коронавірус прийшов пацієнтці у січні минулого року. У вересні її госпіталізували до лікарні Кейптауна, де також підтвердився COVID-19. Йшлося не про повторне зараження, а про інфекцію штаму «бета», що тривала місяцями. Негативний результат тесту прийшов лише наприкінці осені.

Лікарі зазначили, що довгий час дівчина не приймала антиретровірусну терапію та почала робити це лише у лікарні. Передбачається, що саме це допомогло їй позбутися не тільки вірусного навантаження, а й Ковіду.

Це не перший подібний випадок. Минулого року вчені з ПАР розповідали про іншу ВІЛ-позитивну пацієнтку, яка хворіла на коронавірус понад півроку. За цей час вірус набув близько 30 мутацій.

Вчені припускають, що у деяких ВІЛ-позитивних людей Ковід може затримуватись в організмі надовго. “Це показує, що вірус може отримувати переваги до тих пір, поки ми не зможемо його пригальмувати, і ми повинні уповільнити його поширення у всьому світі”, – говорить імунолог Брюс Уокер.

Деякі дослідники вважають, що домінуючий зараз штам «омікрон» з’явився саме внаслідок мутації у ВІЛ-позитивної людини.

Джерело: https://papers.ssrn.com/sol3/papers.cfm?abstract_id=4014499
Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).