Не дай СНІДу шанс!
НАЦІОНАЛЬНА ЛІНІЯ ТЕЛЕФОНУ
ДОВІРИ З ПРОБЛЕМ ВІЛ/СНІД

По русски


ПОШУК:
як шукатияк шукати
0-800-500-451

Задай питання
консультанту онлайн

Про проектКонтактиМапа сайту


Головна -> Про проект

Про проект

Проект "Національна лінія телефону довіри з проблем ВІЛ/СНІД" реалізує БО «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу» та здійснюється за фінансової підтримки ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» в рамках єдиної консолідованої програми з ВІЛ і туберкульозу на 2015-2017 рр. в Україні, за підтримки Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.

Національна лінія телефону довіри з проблем ВІЛ/СНІД розпочала свою роботу з липня 2003 року, працює цілодобово. Дзвінки за номером багатоканального телефону 0-800-500-451 є безкоштовними на всій території України зі стаціонарних телефонів та з телефонів деяких операторів мобільного зв’язку.

Консультантами нашого телефону довіри є професійні психологи, психіатри, психотерапевти та лікарі-інфекціоністи з багаторічним досвідом роботи у сфері телефонного консультування та у ВІЛ-сервісі.

Працює веб-сайт телефону довіри www.helpme.com.ua, на якому кожний має змогу прочитати матеріали з проблеми ВІЛ/СНІД та наркоманії, а також задати питання спеціалісту за цією проблематикою як у електронному листі, так і в режимі он-лайн.

Консультанти Національної лінії телефону довіри з проблем ВІЛ/СНІД надають:
 • інформаційні консультації з проблем ВІЛ/СНІД та наркоманії;
 • психологічні консультації та підтримку людям, які зіткнулися з проблемою ВІЛ/СНІД, наркоманії або з обома проблемами разом.
Консультації надаються під час телефонної розмови, а також через мережу Інтернет в режимі он-лайн і шляхом електронного листування на сайті.

Нашим абонентам ми намагаємося донести інформацію про:
 • шляхи розповсюдження ВІЛ інфекції, їх 3:
  • через статевий контакт (вагінальний, анальний, орально-генітальний);
  • через кров (переливання інфікованої крови, трансплантація інфікованих органів, використання інфікованого медичного інструментарію для ін’єкцій наркотиків, нанесення татуювань, пірсінгу тощо);
  • від інфікованої матері дитині: внутршньоутробно, під час пологів або під час годування грудним молоком.

 • те, що ВІЛ та СНІД – це не одне й теж саме. ВІЛ – це інфекція, а СНІД – це стадія розвитку хвороби, яка спричиняється ВІЛ. Отже людина, яка заразилася ВІЛ, може не мати СНІДу. Існує лікування, яке сповільнює розвиток ВІЛ інфекції, так звана АРВ-терапія. І людина з ВІЛ може, приймаючи АРВ-терапію та ведучи здоровий спосіб життя, прожити довго та повноцінно.
 • те, що сьогодні варто казати про ризиковану поведінку, а не групи ризику. Оскільки епідемія ВІЛ вийшла за межі груп ризику в загальну популяцію. Тому кожному слід пам’ятати, що його здоров’я в його руках.
 • те, що вагітні ВІЛ-інфіковані жінки можуть народити здорову дитину за умови, якщо вчасно почнуть приймати специфічне лікування, а народження дитини має відбутися шляхом кесаревого розтину з наступною повною відмовою від грудного вигодовування.
 • те, що необхідно пам'ятати про безпечний секс, про використання якісних презервативів за будь-яких різновидів сексу тощо.

Звіти про роботу


© Національна лінія телефону довіри з проблем ВІЛ/СНІД, 2005-2022.
Всі права захищені. common@saapf.kiev.ua


НАШІ ПАРТНЕРИ:
Международный Альянс з ВИЧ/СПИД в Украине