Не дай СНІДу шанс!
НАЦІОНАЛЬНА ЛІНІЯ ТЕЛЕФОНУ
ДОВІРИ З ПРОБЛЕМ ВІЛ/СНІД

По русски


ПОШУК:
як шукатияк шукати
0-800-500-451

Задай питання
консультанту онлайн

Про проектКонтактиМапа сайтуГоловна -> Архів статтей ->

Архів статтей

07.08.2005

Зниження вразливості окремих груп населення.Починаючи з 1998 р., в Україні поступово почало збільшуватись число осіб, інфікованих статевим шляхом. Протягом 1999 р. тенденція збільшення випадків поширення Віл-інфекції за рахунок статевого шляху передачі набула постійний характер. Даний феномен свідчить про поступовий перехід інфекції із середовища споживачів внутрішньовенних наркотичних речовин в інші групи населення.

Високий рівень безробіття, економічний занепад українського суспільства, поширення насильства в родині , наркоманії й алкоголізму, стрімке зростання рівня міграції населення привели до небувалого в Україні поширення такого негативного соціального явища, як проституція.

 

 Багато українських жінок використовують секс як джерело доходу . Кількість молодих жінок і зовсім юних дівчат, що продають секс заради виживання, досягло тривожних масштабів, особливо у великих містах і прикордонних областях . Наприклад, в Одесі (традиційна рекреаційна зона) є більш 2000 таких жінок, але влітку їхнє число збільшується до 5000 і більше.

 

Не виключено, що несприятливі соціально-економічні умови перехідного періоду будуть зберігатися ще досить тривалий час, що, імовірно, негативно позначиться на ряді аспектів, які вже зараз провокують збільшення кількості жінок, зайнятих в сфері комерційного сексу. В Україні жінки секс - бізнесу і їхніх клієнти традиційно є однієї з найбільш вразливих груп до інфекції, що передається статевим шляхом.

 

Наприклад, поведінкові дослідження серед 200 жінок секс бізнесу, проведені в Одесі Громадським рухом "Віра, Надія, Любов", продемонстрували високий рівень ризикованої (відносно ВІЛ- інфекції ) поведінки як самих жінок, так і їхніх клієнтів:

 - використання презервативів усе ще дуже обмежено (у більшості випадків через відмову клієнтів).

- більш 50% жінок секс - бізнесу, що брали участь у дослідженні, перенесли венеричні захворювання.

- мінімальне число клієнтів складає 2-3 чоловік щодня.

- до 20% опитаних жінок уживають наркотики, 10% з них споживачі ін'єкційних наркотиків.

 

Ці дослідження були здійснені в рамках проекту ПРООН "Профілактика ВІЛ/ХПСШ серед жінок секс-бізнесу". Проект став першим кроком в інтегрованій активності агентства ООН, неурядового громадського сектору і держави щодо цієї вразливої групи населення.

 

Деякі із місцевих адміністрацій змінили свої неефективні репресивні підходи до рішення питань, пов'язаних з необхідністю вживання профілактичних заходів по поширенню ВІЛ- інфекції. У профілактичну роботу включилися і самі жінки секс - бізнесу. У 1997 р. в Одесі при сприянні програми ООН СНІД і Громадського руху "Віра, Надія, Любов" пройшла перша в історії нашої країни конференція жінок секс - індустрії.

 

Наступним кроком стало створення і легалізація громадської організації "Марія Магдалена", заснованої самими жінками. Члени організації за підтримкою громадського руху "Віра, Надія, Любов" впроваджують заходи профілактики Віл-інфекції і венеричних захворювань у своєму середовищі , захищають права жінок секс - бізнесу, надають психологічну і юридичну підтримку жінкам у кризових ситуаціях.

 

 В 1998 р. за підтримкою ЮНЭЙДС пройшла конференція в столиці України, м. Києві . В конференції взяли участь як жінки секс - бізнесу, так і фахівці, і представники МВС із семи міст України. Цей безпрецедентний захід дозволив учасникам обговорити потенційні можливості захисту жінок секс - бізнесу щодо формування груп самодопомоги й організації профілактичних втручань за принципом "рівний - рівному ".

 

В лютому 1999 р. відбувся унікальний навчальний семінар за підтримкою ЮНЭЙДС і Британської Ради, на якому пройшли підготовку з питань соціального розвитку ВІЛ - вразливих груп представниці секс - індустрії з 10 міст України. В 2000 р. у 11 містах України під патронатом ЮНЭЙДС громадськими організаціями був реалізований масштабний проект, спрямований на запобігання поширення ВІЛ в середовищі жінок секс - бізнесу шляхом формування груп самодопомоги з представниць даної вразливої групи.

 

На базі Міжнародного тренінгового центру по підготовці фахівців в області профілактики ВІЛ/СНІД серед вразливих груп населення, створеного на базі неурядової організації, Суспільного руху "Віра, Надія, Любов", за підтримкою Всесвітнього фонду СНІД і ЮНЭЙДС були підготовлені фахівці з профілактики ВІЛ і ЗПСШ для даного проекту.

 

Сьогодні в Одесі, Києві , Миколаєві , Харкові , Черкасах, Донецьку , Дніпропетровську , Львові , Херсоні , Сімферополю (АР Крим) представники громадських організацій, що пройшли відповідне навчання в тренінговому Центрі в 2000 р. реалізували вищезгаданий проект.


© Національна лінія телефону довіри з проблем ВІЛ/СНІД, 2005-2022.
Всі права захищені. common@saapf.kiev.ua


НАШІ ПАРТНЕРИ:
Международный Альянс з ВИЧ/СПИД в Украине