Не дай СНІДу шанс!
НАЦІОНАЛЬНА ЛІНІЯ ТЕЛЕФОНУ
ДОВІРИ З ПРОБЛЕМ ВІЛ/СНІД

По русски


ПОШУК:
як шукатияк шукати
0-800-500-451

Задай питання
консультанту онлайн

Про проектКонтактиМапа сайтуГоловна -> Архів статтей ->

Архів статтей

30.07.2008

Учені знайшли вразливе місце вірусу ВІЛСНІД


Тематика: НовиниУніверситет Техасаuniversity of Texas Medical School at Houston повідомив, що його ученим, ймовірно, удалося виявити "п'яту Ахіллеса" вірусу ВІЛСНІД. Якщо це відкриття буде підтверджено, то з'явиться реальна можливість створення ліків невиліковної "чуми 20 століття".

Як удалося з'ясувати ученим, у вірусі ВІЛСНІД міститься білок, відомий під назвою gp120.  Цей білок грає ключову роль в діяльності вірусу - з його допомогою він прикріпляється до кліток організму, що, в перспективі, і приводить до захворювання СНІДом. У звичайних умовах організм здатний виробляти антитіла, які знищують хвороботворні віруси.

 Проте у випадку з СНІДом, цей варіант не спрацьовує, оскільки вірус постійно мутує. Саме з цієї причини створення вакцини проти СНІДу доки неможливе. Проте одна частина вірусу - а саме gp120 - не міняється ніколи. Автори дослідження прийшли до висновку, що, якщо удасться нанести удар по gp120, то вірус втратить силу і буде неспроможний викликати СНІД. 

Нині в лабораторіях Університет Техасу випробовуються особливі антитіла (абзіми), які, як передбачається, зможуть адресно атакувати gp120. Попередні тести показали, що після використання абзімов (на відміну від інших антитіл, які використовували при боротьбі зі СНІДом) вірус назавжди втрачає небезпеку. Для підтвердження ефективності цієї методики лікування потрібні клінічні випробування. 
Джерело: correspondent.netПідготував: Консультант-психолог - Ніна

© Національна лінія телефону довіри з проблем ВІЛ/СНІД, 2005-2022.
Всі права захищені. common@saapf.kiev.ua


НАШІ ПАРТНЕРИ:
Международный Альянс з ВИЧ/СПИД в Украине