Не дай СНІДу шанс!
НАЦІОНАЛЬНА ЛІНІЯ ТЕЛЕФОНУ
ДОВІРИ З ПРОБЛЕМ ВІЛ/СНІД

По русски


ПОШУК:
як шукатияк шукати
0-800-500-451

Задай питання
консультанту онлайн

Про проектКонтактиМапа сайтуГоловна -> Архів статтей ->

Архів статтей

05.09.2008

Любриканти – незамінні друзі презервативів


Тематика: Новини

Часто, коли говорять про рекламу презервативів, забувають про мастило, або любрикант, без якого попередити розрив презерватива буває дуже складно. З іншого боку, багато – хто намагається використовувати любриканти з сперміцидною речовиною, як заміну презервативу. Для чого потрібні любриканти, і як вибрати правильний: про це говориться в даній статті.Для чого взагалі потрібні любриканти?

Для того, щоб секс був безпечним потрібні презервативи. Вони працюють як бар`єр для рідин тіла, і завдяки цьому, являються надійним захистом від ВІЛ. Часто люди користуються презервативами „всуху”, без любриканта (мастила), і із-за цього виникають неприємності. Презерватив скоріше зіскочить або розірветься, так як без мастила тертя буде значно сильнішим.

Необхідно пам`ятати про те, наскільки ризиковано використання презерватива „всуху”. Фрікції збільшують натяг презерватива. При анальному сексі любриканти необхідні, без них сам секс може бути дуже болісним, збільшується ризик ушкоджень слизової оболонки кишечника, також як і ризик розриву презерватива. Дуже часто люди, які практикують анальній секс, впевнені, що презервативи ненадійні і весь час рвуться, тоді як насправді, вони просто використовували презервативи без адекватного мастила.

Під час вагінального сексу організм жінки виробляє природні виділення, яких може бути достатньо для комфортного сексу. Кількість рідини, що виділяється піхвою, може змінюватись протягом менструального циклу, також на нього впливають інші фактори. Так що, цілком зрозуміло, що деяким жінкам необхідне мастило для комфортного безпечного сексу.

Найважливіша річ, про яку необхідно пам`ятати: не можна використовувати любриканти на масляній основі – вони повністю послаблюють міцність презервативів всього за кілька хвилин!

Дуже часто презервативи з масляними любрикантами рвуться під час статевого акту. Якщо у вас є тільки масляний любрикант під рукою, але ви нізащо не хочете відмовлятися від сексу, все рівно, не використовуйте таке мастило. В цьому випадку краще скористатися слюною. Під час вагінального сексу може бути забезпечена адекватна любрикація. Іноді цього можна досягти просто з допомогою „прелюдії”, але гарантій безпеки в цьому випадку немає. Слюна і вода також можуть служити любрикантами, що правда, не дуже добрими.

 

Табу безпечного сексу: любриканти на масляній основі

 

Всі вироби з резини, від покришок до презервативів, гниють і псуються від контактів з чимось масляним. Багато часу люди використовували такі любриканти як крем або вазелін, як „помічники” під час сексу. Але якщо ви вирішили захистити себе від різноманітних інфекцій  з допомогою презерватива, то час переходити на мастила на водній основі. Нижче приведені деякі, з непідходящих любрикантів:

Масажне масло

Дитяче масло

Рослинне масло

Вершкове масло або маргарин

Вазелін

Крем для рук

Лосьйон для тіла

Не намагайтесь визначити, чи являється любрикант масляним по тому, наскільки легко він змивається з рук. Деякі мастила на масляній основі змиваються так само легко, як і любриканти на водній основі.

Деякі вагінальні креми, гелі і свічки також можуть бути на масляній основі. Можна заздалегідь уточнити у лікаря, чи містять прописані ліки масляну рідину.

З іншого боку, ви можете продовжувати використати маслянисті речовини під час безпечного сексу, якщо ви користуєтесь „жіночими” презервативами, які зроблені не з резини, а з поліуретанової плівки.

 

Правильні любриканти: водна основа

Ви можете купити любриканти на водній основі: зараз для цього використовують 121 речовину. Багатьом людям подобається певний тип мастила, отже, тут можливі експерименти. Багато людей соромляться запитати про любрикант в аптеці або секс-шопі, але кінець кінцем, особиста безпека того варта.

Краще не використовувати любриканти, що містять ноноксинол-9: одне з останніх досліджень показало, що жінки, які займаються проституцією і використовують ноноксинол-9, частіше інфікуються ВІЛ, в порівнянні з тими, хто його не використовував.

 

Реплени

 Нещодавно на ринку з`явились реплени – „супер любриканти”, створені для жінок після менопаузи, в яких порушена секреція. Реплени зберігаються довгий час, і хоча вони засновані на пальмовому маслі, вони не впливають на латекс презерватива.

 

Непорозуміння з сперміцидами

До 2000-го року любриканти, що містять ноноксинол-9, радили широко використовувати. І в профілактичних буклетах , і в медичній літературі говорилося про те, що ноноксинол-9 захищає від ВІЛ. Однак, з 2000-го року з`явилось все більше свідоцтв того, що ноноксинол-9 взагалі не підходить для вагінального і анального сексу.

В лабораторних умовах ноноксинол-9 вбиває ВІЛ. Не дивлячись на це, він викликає подразнення слизової оболонки, про яке людина може навіть не знати. Подібне ураження слизової полегшує проникнення вірусів в організм.

Дані, одержані в квітні 2003 року, говорять про те, що чоловіки-геї продовжують використовувати ноноксинол-9 в мастилах і презервативах, не дивлячись на вказівки органів охорони здоров`я і потенційну небезпеку, яка пов`язана з використанням подібних речовин.

З 2000-го року Центр по контролю над захворюваннями і профілактикою США і Всесвітня організація охорони здоров`я зробили офіційну заяву, в якій ясно вказувалось, що ноноксинол-9 не являється захистом від ВІЛ та інфекцій, що передаються статевим шляхом. Більш того, ноноксинол-9 викликає подразнення слизової, що особливо небезпечно під час анального сексу.

Сперміцидні любриканти не можуть бути захистом самі по собі, їх не можна використовувати замість презерватива. Їх можна використовувати тільки в самих крайніх випадках, при відсутності презерватива, але ніяких гарантій захисту тут бути не може.

Необхідно пам`ятати про можливе подразнення, ризик якого тим вище, чим частіше ви використовуєте сперміцидне мастило. Пам`ятайте, що подразнення не завжди відчувається, але може викликати ушкодження вагіни або анусу.

 Можна визначити, чи викликає даний сперміцид у вас подразнення, протестувавши його на шкірі. Однак, цього недостатньо, так як слизова значно чутливіша, отже, краще заздалегідь перевірити сперміцид на ній.

Ноноксинолу-9 не місце на презервативах

У вересні 2002-го року Глобальна компанія за мікробіциди почала громадську компанію „Припинити використання ноноксинолу-9 для анального сексу”. Компанія була підтримана ведучими вченими в області ВІЛ, а також організаціями по охороні здоров`я жінок, організаціями для геїв, а також групами по адвокації створення мікробіцидів.

Учасники компанії закликали припинити виробництво не тільки мастил, але й презервативів з ноноксинолом-9. До речі, багато людей навіть не здогадуються, що ноноксинол-9 може містити сам презерватив. Поки що, покупцям рекомендується перевіряти склад, купуючи мастила і презервативи
Джерело: Aids.ruПідготував: Консультант-психолог - Марія

© Національна лінія телефону довіри з проблем ВІЛ/СНІД, 2005-2022.
Всі права захищені. common@saapf.kiev.ua


НАШІ ПАРТНЕРИ:
Международный Альянс з ВИЧ/СПИД в Украине