Не дай СНІДу шанс!
НАЦІОНАЛЬНА ЛІНІЯ ТЕЛЕФОНУ
ДОВІРИ З ПРОБЛЕМ ВІЛ/СНІД

По русски


ПОШУК:
як шукатияк шукати
0-800-500-451

Задай питання
консультанту онлайн

Про проектКонтактиМапа сайтуГоловна -> Архів статтей ->

Архів статтей

11.11.2008

Учені: Ліки від герпесу допомагають при захворюванні СНІДом


Тематика: НовиниШироко вживаний засіб для лікування герпесу ацикловір також пригнічує розмноження вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ) і зменшує симптоми СНІДу в тканинах, вже заражених вірусом герпесу, що може бути використане для створення ліків безпосередньо проти ВІЛ, говориться в статті, опублікованій американськими ученими в онлайновому журналі Cell Host & Microbe.

Відомо, що вірус герпесу другого типу, що викликає генітальний герпес, дуже часто знаходять у людей, заражених ВІЛ. Раніше було показано, що зараження вірусом герпесу збільшує вірогідність зараження ВІЛ.

Вчені відмітили, що під час лікування герпесної інфекції ацикловіром симптоми ВІЛ теж зменшуються. Раніше вважалося, що це відбувається завдяки простому зниженню запальних процесів, викликаних герпесом. Тепер вчені показали, що ацикловір безпосередньо діє на ВІЛ.

Механізм цього явища учені з'ясували на тканинах мигдалин людини. Виявилось, що сам по собі ацикловір не діє на ВІЛ в клітках заражених тканин. Але якщо ці клітки одночасно заражали герпесом, ацикловір переходив в активну форму і пригнічував дію одну з ферментів ВІЛ, так званої зворотної транскріптази.

Вчені також знайшли спосіб активувати ацикловір, не вдаючись до зараження герпесом. Така активована форма ацикловіра могла б використовуватися для створення ліків безпосередньо проти СНІДу, говориться в повідомленні університету Еморі.

Джерело: За матеріалами: РІА "Новинии"Підготував: Консультант-психолог - Галина

© Національна лінія телефону довіри з проблем ВІЛ/СНІД, 2005-2022.
Всі права захищені. common@saapf.kiev.ua


НАШІ ПАРТНЕРИ:
Международный Альянс з ВИЧ/СПИД в Украине