Не дай СНІДу шанс!
НАЦІОНАЛЬНА ЛІНІЯ ТЕЛЕФОНУ
ДОВІРИ З ПРОБЛЕМ ВІЛ/СНІД

По русски


ПОШУК:
як шукатияк шукати
0-800-500-451

Задай питання
консультанту онлайн

Про проектКонтактиМапа сайтуГоловна -> Архів статтей ->

Архів статтей

27.06.2005

Католицька Церква переглядає свою позицію з питання використання презервативів ?Схоже, що Католицька Церква переглядає свою позицію з питання використання презервативів для профілактики ВІЛ-інфікування.

 Подібний висновок можна зробити після виступу Преподобного Хуана Антоніо Мартінеса Каміно, Генерального Секретаря Іспанської конференції Єпископів, по впливом його зустрічі з Іспанським міністром охорони здоров'я, Эленой Сальваго.

 

«У презерватива теж є своє місце в контексті інтегральної і глобальної профілактики СНІДу», — сказав Мартінес журналістам. Швидше за все, така очевидна зміна політики пов'язана з недавньою одноголосною заявою британського медичного журналу The Lancet, підписаною більш ніж 140 експертами по ВІЛ/СНІД з 36 країн світу.

 

 У своїй заяві The Lancet закликає до закінчення розділяючих дебатів про те, яку політику слід впроваджувати як основну: використання презервативів або підхід ABC (Abstain, Be faithful/reduce partners, use Condoms – Стриманість, Вірність/зменшення кількості партнерів, використання презервативів).

 

Фахівцями відмічено, що всі зусилля по профілактиці ВІЛ важливі, і повинні застосовуватися залежно від країни, культури і того, чи зачіпає епідемія широкі верстви населення або тільки деякі підгрупи. «Церква дуже зацікавлена і схвильована цією проблемою, і її позиція підтверджується науковими пропозиціями, такими як опублікована заява в престижному журналі «The Lancet", сказав Мартінес в інтерв'ю телевізійному каналу ВВС News. «Прийшов час об'єднаних зусиль в профілактиці такої трагічної пандемії як СНІД, а у презервативів є своє місце в глобальному підході до боротьби зі СНІДом», сказав він.

 

У той же час Мартінес підкреслив, що церква вважає важливішими способами зупинки епідемії ті компоненти програми ABC, які стосуються стриманості та вірності. Минулого року Європейський Союз виступив з серйозною критикою Католицької Церкви за розповсюдження псевдовчення про те, що презервативи за своєю природою непридатні для профілактики, а зараз з'являються ознаки того, що деякі лідери цієї безкомпромісно «анти-презервативної» стратегії переглядають свою позицію, коли справа стосується профілактики ВІЛ.

 

Минулого року Кардинал Бельгійський Годфрід Даніїлс, якого вважають головним претендентом на пост Папи Римського, сказав, що презервативи можуть допомогти уникнути порушення однієї з Десяти Заповідей. «Якщо людина інфікована ВІЛ, а його партнер говорить, що хоче вступити з ним сексуальні відносини, я б сказав, що цього робити не слід», — сказав він на Бельгійському телебаченні. «Але якщо він все одно це зробить, то вже хай скористається презервативом. Інакше він порушить не тільки Шосту заповідь «Не перелюбствуй», але й П'яту «Не вбий».

Джерело: По матеріалам http://www.aidsmap.com/en/news/5E1558CF-C8E8-43AE-9826-456D5ECBF82B.asp?hp=1

© Національна лінія телефону довіри з проблем ВІЛ/СНІД, 2005-2022.
Всі права захищені. common@saapf.kiev.ua


НАШІ ПАРТНЕРИ:
Международный Альянс з ВИЧ/СПИД в Украине