Не дай СНІДу шанс!
НАЦІОНАЛЬНА ЛІНІЯ ТЕЛЕФОНУ
ДОВІРИ З ПРОБЛЕМ ВІЛ/СНІД

По русски


ПОШУК:
як шукатияк шукати
0-800-500-451

Задай питання
консультанту онлайн

Про проектКонтактиМапа сайту

Новини
Проблеми а АРТ? Заповніть електронний опитувальник і ми допоможемо!
Безкоштовна гаряча лінія з питань туберкульозу

Головна -> Новини -> Люди з ВІЛ та артритом потребують додаткової вакцинації від COVID-19

Люди з ВІЛ та артритом потребують додаткової вакцинації від COVID-19


30.12.2021
Американські медики з'ясували, наскільки ефективно вакцинація захищає людей із підірваним імунітетом від зараження коронавірусом, а також розвитку важких форм хвороби.

За даними вчених, ковід вражає щеплених людей з ВІЛ, які страждають від артриту приблизно на 20-33% частіше. Результати роботи опубліковані у журналі JAMA Internal Medicine.

У ході дослідження фахівці вивчили дані майже 700 тисяч мешканців різних штатів. Серед них були абсолютно здорові американці, люди з різними формами ослабленого імунітету, у тому числі учасники з ВІЛ, ревматоїдним артритом, трансплантованими органами та хворобами, при яких весь час потрібно приймати імунодепресанти.

Вчені ретельно спостерігали за змінами у стані здоров'я добровольців упродовж півроку. Вони з'ясували, що вакциновані учасники дослідження захворювали на COVID-19 приблизно на 28% рідше, ніж ті, хто не був щеплений.

Також виявилося, що вакцини менш ефективно захищали людей зі зниженим імунітетом. Зокрема у щеплених ВІЛ-позитивних добровольців коронавірусна інфекція розвивалася в середньому на 33% частіше, ніж у людей без ВІЛ. Аналогічним чином ризик розвитку COVID-19 був вищим у носіїв артриту на 20%, а пересадка органів та прийом імунодепресантів більш ніж удвічі підвищувала цю ймовірність.

Вчені зробили висновок, що люди зі зниженим імунітетом повинні пройти додаткову вакцинацію, а також дотримуватися всіх необхідних правил для захисту від ковіда: наприклад, носити маски, дотримуватися дистанції.

ВООЗ також говорила, що людям з ослабленим імунітетом потрібна третя доза вакцини від коронавірусу.


версія для друку

© Національна лінія телефону довіри з проблем ВІЛ/СНІД, 2005-2014.
Всі права захищені. common@saapf.kiev.ua


НАШІ ПАРТНЕРИ:
Международный Альянс з ВИЧ/СПИД в Украине