ВІЛ/СНІД Туберкульоз
на головну
UA / RU
Загальнонаціональна гаряча лінія
з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу
0 800 500 451
Графік консультування спеціалістів
Задати питання в чаті Написати листа на e-mail
0 800 50 30 80
Графік консультування спеціалістів
Задати питання в чаті Написати листа на e-mail

Новини

Перегляд новини


Долутегравір ефективніший для лікування ВІЛ, ніж стандартні схеми


11.01.2022
Вчені з Великобританії оцінили ефективність АРТ на основі долутегравіру для лікування ВІЛ у дітей та підлітків. Вони встановили, що такі схеми безпечні та показують кращий результат, ніж стандартні.

У відкритому дослідженні брали участь 707 ВІЛ-позитивних дітей. З них 350 осіб включили до групи АРТ на основі долутегравіру, а 357 – отримували стандартне лікування (АРТ першого ряду – на основі ефавіренцю, АРТ другого ряду – на основі посиленого інгібітору протеази). Результати дослідження опубліковані у журналі New England Journal of Medicine.

Вчені спостерігали за тим, як швидко діти досягали зниження вірусного навантаження і чи мали побічні ефекти. До 96-го тижня 87% учасників із групи долутегравіра досягли вірусної супресії. З групи стандартної терапії цей показник був у 79% дітей. Небажані ефекти були виявлені у 31% та 35% відповідно.

«Ефективність долутегравіру була очевидна до 48-го тижня, зберігалася до 144-го тижня і була однаковою залежно від віку, вагових категорій та терапії нуклеозидними інгібіторами зворотної транскриптази», – розповіли автори дослідження.

Долутегравір - противірусний засіб для лікування ВІЛ із класу інгібіторів інтегрази другого покоління. Ще в 2019 році ВООЗ рекомендувала цей препарат для лікування ВІЛ як кращий засіб першого та другого ряду для всіх груп, включаючи вагітних та жінок репродуктивного віку. У середині грудня ВООЗ схвалила дитячу форму долутегравіру компанії Macleods.

Джерело: https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMoa2108793


Головна -> Новини -> Перегляд новини

Проект «Загальнонаціональна Гаряча лінія з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу» реалізує Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу» за фінансової підтримки ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ» за кошти Глобального фонду по боротьбі зі СНІДом, туберкульозом та малярією.