ВІЛ/СНІД Туберкульоз
на головну
UA / RU
Загальнонаціональна гаряча лінія
з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу
0 800 500 451
Графік консультування спеціалістів
Задати питання в чаті Написати листа на e-mail
0 800 50 30 80
Графік консультування спеціалістів
Задати питання в чаті Написати листа на e-mail

Новини

Перегляд новини


ВООЗ підготував польовий посібник з профілактики і лікування туберкульозу в біженців та переселенців


09.05.2022
В той час, коли світ продовжує боротьбу з пандемією COVID-19, перед людством продовжують стояти нові виклики, зокрема Європа стикнулася з ризиками виникнення гуманітарної кризи, пов'язаної з переміщенням населення через війну в Україні. Біженці та інші групи населення в таких умовах стикаються із серйозними загрозами для здоров’я та виживання, такими як бідність, життя в умовах скупчення людей, неповноцінне харчування та обмежений доступ до послуг охорони здоров’я. Усі ці фактори також сприяють і передаванню туберкульозу.

Тому спільними зусиллями Центрів із контролю та профілактики захворювань США (ЦКЗ США), Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) та Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) було розроблено МІЖВІДОМЧИЙ ПОЛЬОВИЙ ПОСІБНИК «Профілактика і лікування туберкульозу в біженців та інших груп населення в умовах гуманітарної кризи».

Він включає нові стратегічні підходи, настанови та інновації, що стосуються втручань із профілактики і лікування туберкульозу саме в умовах гуманітарної кризи. Для того, щоб українській професійній спільноті було простіше користуватися актуальною інформацією посібника, зусиллями українського офісу ВООЗ документ було перекладено на українську мову. 

Туберкульоз (далі - ТБ) — одна з основних інфекційних хвороб, яка становить серйозну загрозу під час гуманітарних надзвичайних ситуацій. І цей посібник містить огляд ключових заходів із підготовки та надання ефективних послуг із профілактики і лікування ТБ як  біженцям, так і іншим групам населення під час гуманітарних надзвичайних ситуацій. Передбачені в ньому заходи призначені для повної інтеграції до узгодженого планування готовності до таких ситуацій та реагування на них.

Цей посібник орієнтований на такі основні цільові аудиторії:

• Осіб, які забезпечують керівництво та управління загальним забезпеченням готовності до надзвичайних ситуацій та реагуванням на них, а також відповідну технічну підтримку, в будь-якій країні чи будь-яких умовах, у тому числі людей, які здійснюють нагляд та надають послуги, пов’язані з охороною здоров’я.

• Осіб, які забезпечують керівництво та управління реалізацією НПТ, націлених на припинення епідемії ТБ, а також відповідну технічну підтримку, в будь-якій країні чи будь-яких умовах.

• Осіб, які займаються розробкою, наданням та/або моніторингом послуг, що надаються переміщеним групам населення і сусіднім громадам, які постраждали від складних гуманітарних надзвичайних ситуацій. 



Головна -> Новини -> Перегляд новини

Проект «Загальнонаціональна Гаряча лінія з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу» реалізує Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу» за фінансової підтримки ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ» за кошти Глобального фонду по боротьбі зі СНІДом, туберкульозом та малярією.