ВІЛ/СНІД Туберкульоз
на головну
UA / RU
Загальнонаціональна гаряча лінія
з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу
0 800 500 451
Графік консультування спеціалістів
Задати питання в чаті Написати листа на e-mail
0 800 50 30 80
Графік консультування спеціалістів
Задати питання в чаті Написати листа на e-mail

Новини

Перегляд новини


Четверта людина у світі повністю вилікувалась від ВІЛ


28.07.2022
Вчені з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі змогли вчетверте вилікувати пацієнта від ВІЛ-інфекції. Ним став 66-річний чоловік, який прожив із вірусом понад 33 роки.

У 2019 році чоловік пройшов курс хіміотерапії у зв'язку з лейкемією, а потім йому здійснили трансплантацію стовбурових клітин. З того часу в його організмі не спостерігалося жодних ознак реплікації ВІЛ. На сьогоднішній день він мешкає без антиретровірусної терапії вже 17 місяців.

Донор стовбурових клітин мав рідкісну особливість — гомозиготну мутацію CCR5 delta 32, яка робить людей стійкими до більшості штамів ВІЛ-інфекції. Ця мутація CCR5 блокує приєднання ВІЛ до поверхні клітини і унеможливлює його розмноження.

«Оскільки цей пацієнт був найбільш віковим, хто отримав трансплантацію стовбурових клітин, найдовше прожив з ВІЛ до трансплантації і отримав найменшу кількість імуносупресивної терапії, тепер у нас є докази того, що при правильному підборі донора стовбурових клітин для пацієнтів, які живуть з ВІЛ та розвиваються раком крові, ми можемо використовувати нові і менш інтенсивні варіанти хіміотерапії, щоб досягти подвійної ремісії. Це може відкрити абсолютно нові можливості для пацієнтів похилого віку, які живуть з ВІЛ і раком крові», — заявила Яна Діктер, доктор медичних наук, ад'юнкт-професор відділення інфекційних захворювань клініки City of Hope, на базі якої лікувався пацієнт.

Шерон Левін, обрана президентом Міжнародної спільноти зі СНІДу (IAS), назвала лікування «Святим Граалем» і сказала, що цей випадок дає «постійну надію та натхнення» людям з ВІЛ і ширшій науковій спільноті, хоча навряд чи такий спосіб лікування буде застосовуватися широко через надзвичайну ризикованість процедури.

На сьогоднішній день четвертий пацієнт, що вилікувався, — найстарший пацієнт із усіх, кому вдалося перемогти ВІЛ. Першим був «берлінський пацієнт» Тімоті Рей Браун. Другим – «лондонський пацієнт» Адам Кастільєхо. Про третю особу, яка вилікувалася, стало відомо на початку року. Її особистість не розкривається.

Підготував: https://spid.center/ru/posts/7903


Головна -> Новини -> Перегляд новини

Проект «Загальнонаціональна Гаряча лінія з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу» реалізує Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу» за фінансової підтримки ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ» за кошти Глобального фонду по боротьбі зі СНІДом, туберкульозом та малярією.