ВІЛ/СНІД Туберкульоз
на головну
UA / RU
Загальнонаціональна гаряча лінія
з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу
0 800 50 30 80
Графік консультування спеціалістів
Задати питання в чаті Написати листа на e-mail

Корисна інформація

Перегляд статті


Гривні поширюють туберкульоз


11.08.2014
Гривні поширюють туберкульоз і сибірську виразку.

На гривнях знайшли мікроорганізми, що викликають туберкульоз, сибірську виразку, пневмонію і безліч грибкових захворювань. Це виявив аналіз, проведений в Інституті екологічної безпеки Національного авіаційного університету на замовлення газети Вести. Журналісти зібрали 11 купюр в різних громадських місцях - на ринках, в магазинах, обмінниках, ресторанах. 
 "Ми очікували, що гроші виявляться брудними, але не могли уявити, що настільки", - каже завкафедрою Катерина Гаркава. 
 "А я не здивований. Для виробництва купюри використовуються бавовна і целюлоза - це ідеальне середовище для розмноження мікроорганізмів. І чим більш стійка до зносу купюра, тим більше на ній бактерій. Уявіть, скільки їх на грошах, яким по десять років", - говорить радник президента Асоціації українських банків Олексій Кущ. 
У Нацбанку вважають гривні не такими вже й брудними і запевняють, що при їх виготовленні використовують антисептики. "При виготовленні паперової основи українських банкнот використовуються і такі хімікати, які в тій чи іншій мірі є антисептиками і залишаються в структурі паперу", - повідомили нам у прес-службі НБУ, підкресливши, що подробиці виготовлення грошей - банківська таємниця.
"Думки фахівців про шкоду, яку можуть заподіяти гроші, різняться. Австралійські вчені вважають, що на грошах знаходиться трохи хвороботворних бактерій. Тобто ймовірність поширення інфекції невелика. Фахівці Центрбанк Росії стверджують, що гроші - не брудніше дверних ручок в громадському місці", - кажуть в НБУ.


Головна -> Корисна інформація -> Перегляд статті

Проект «Загальнонаціональна Гаряча лінія з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу» реалізує Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу» за фінансової підтримки ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ» за кошти Глобального фонду по боротьбі зі СНІДом, туберкульозом та малярією.