ВІЛ/СНІД Туберкульоз
на головну
UA / RU
Загальнонаціональна гаряча лінія
з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу
0 800 50 30 80
Графік консультування спеціалістів
Задати питання в чаті Написати листа на e-mail

Корисна інформація

Перегляд статті


Симптоми туберкульозу у дітей


11.08.2014
Сучасна медицина дозволяє лікувати більшість відомих недуг організму, але іноді лікування відбувається настільки болісно і неприємно, що життя втрачає всякий сенс.

Так от, щоб ваша дитина ніколи в житті не випробував таких почуттів, заздалегідь подбайте про його здоров'я. І першим кроком на шляху до здорового майбутнього стане щеплення БЦЖ, спрямована на профілактику виникнення у малюка туберкульозу. 

На жаль, це щеплення не може дати стовідсоткової гарантії того, що дитина не захворіє на туберкульоз, адже неможливо передбачити, в яких умовах відбудеться його контакт з носієм інфекції. 

Якщо це станеться під час простудного захворювання дитини, коли у нього істотно ослаблений імунітет, тоді профілактичні заходи будуть безглузді.  Якщо у вас з'явилися підозри, що у вашої дитини розвивається туберкульоз, негайно зверніться до лікаря. Не зайвим буде ознайомитися і з ознаками туберкульозу у дітей. Насправді, визначити це захворювання навіть у дорослих буває дуже важко, так як всі симптоми схожі з іншими, більш поширеними хворобами. Це і призводить найчастіше до неприємних наслідків. Тому ми підготували статтю "Що варто знати про туберкульоз".

 Які основні симптоми туберкульозу у дітей існують?

Для відповіді на це питання необхідно спочатку ознайомитися з існуючими формами туберкульозу і його локалізацією в організмі дитини.  

Наприклад, найпоширенішою формою цього захворювання у дітей є інтоксикація, яка властива дошкільникам і молодшим школярам. Основними симптомами є такі явища: втрата апетиту, порушення сну, висока стомлюваність, дратівливість, зниження маси тіла. Також можуть з'явитися проблеми з очима: кон'юнктивіт, запалення рогівки і т.д.  Неважко помітити, що всі перераховані симптоми можуть бути віднесені і до інших різних захворювань, наприклад, до застуди, кишкових інфекцій та іншим. Тому, при наявності хоча б деяких з цих явищ у дитини, необхідно терміново звернутися до кваліфікованого фахівця.  Найбільш загальними симптомами можна назвати тривалий кашель, підвищену температуру тіла, розсіяна увага і погіршення успішності з шкільних предметів, різку втрату ваги. Причому, якщо всі ці симптоми не зникають після спроби лікування дитини засобами проти ГРВІ, застуди, тоді велика ймовірність, що у дитини туберкульоз. Підтвердити або спростувати цей висновок можна тільки з допомогою здачі аналізів, після попередньої консультації з лікарем, наприклад, з педіатром.  Оперативне виявлення захворювання допоможе уникнути негативних наслідків.

 


Головна -> Корисна інформація -> Перегляд статті

Проект «Загальнонаціональна Гаряча лінія з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу» реалізує Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу» за фінансової підтримки ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ» за кошти Глобального фонду по боротьбі зі СНІДом, туберкульозом та малярією.