ВІЛ/СНІД Туберкульоз
на головну
UA / RU
Загальнонаціональна гаряча лінія
з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу
0 800 50 30 80
Графік консультування спеціалістів
Задати питання в чаті Написати листа на e-mail

Корисна інформація

Перегляд статті


Діабет 2 типу може ускладнити світову боротьбу з поширенням туберкульозу


10.09.2014
Поширеність діабету 2 типу в країнах, що розвиваються може негативно відбитися на спробах світової спільноти по елімінації туберкульозу (ТБ).

Про це йдеться в серії робіт, опублікованих в журналі Ланцет: Діабет і ендокринологія (The Lancet Diabetes & Endocrinology). Вчені констатували, що діабет є фактором ризику для розвитку активного туберкульозу та активації латентного ТБ. Ще більше ускладнює картину проблема лікарської взаємодії, знижуючи ефективність терапії як туберкульозу, так і діабету 2 типу, а також підвищуючи ймовірність розвитку негативних побічних ефектів. Згідно з представленими даними, близько 15% дорослих хворих на туберкульоз страждають діабетом, при цьому частота виявлення асоційованого з діабетом туберкульозу за останні 3 роки зросла на 5%. Число діагностування подібних «подвійних» випадків перевищує більше 1 млн. На рік. Як підрахували автори матеріалів, в Індії проживає найбільша кількість пацієнтів з подвійним діагнозом - 302 тис. Китай стоїть на другому місці - 156 тис., за ним ПАР - 70 тис. В Росії налічується 48 тис. пацієнтів, у яких діагностовано і діабет, і туберкульоз. П'ятірку країн з найбільшим показником пов'язаного з діабетом туберкульозу замикає М'янма - 21 тис.пацієнтів. Стурбованість фахівців викликає швидке поширення діабету 2 типу в світі. За деякими даними, до 2020 року число пацієнтів з діабетом зросте на 55%. Особливо негативно подібна тенденція позначиться на країнах з переважанням туберкульозу.

Підготував: Адмін


Головна -> Корисна інформація -> Перегляд статті

Проект «Загальнонаціональна Гаряча лінія з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу» реалізує Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу» за фінансової підтримки ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ» за кошти Глобального фонду по боротьбі зі СНІДом, туберкульозом та малярією.