ВІЛ/СНІД Туберкульоз
на головну
UA / RU
Загальнонаціональна гаряча лінія
з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу
0 800 50 30 80
Графік консультування спеціалістів
Задати питання в чаті Написати листа на e-mail

Корисна інформація

Перегляд статті


Туберкульоз молочної залози


30.09.2014
Туберкульоз молочної залози починається утворенням одного або декількох окремих, вузликів, які мають схильність до злиття в одну пухлину.

Пухлина казеозно перероджується, розм'якшується, нагноюється і перетворюється в туберкульозний абсцес. Абсцес розкривається назовні, після чого утворюється один або, що буває частіше, кілька нориць, що виділяють рідкий гній. Іноді розм'якшення не настає, а відбувається розростання сполучної тканини і утворюється мозолисте затвердіння, часто супроводжується втягненням соска (склеротична форма). Туберкульоз молочної залози розвивається повільно і майже без болю. Нагноєння з'являється пізно, в кінці 2-5-го місяця хвороби. Клінічно захворювання виявляється не раніше утворення пухлини яку можливо намацати. Намацується один або декілька вузлів неправильної форми, безболісних, іноді чутливих, пов'язаних з тканиною залози, спочатку не зрощених зі шкірою, а пізніше, в період утворення свищів, тісно з нею спаяних. Свищеваі отвори оточені млявими грануляціями і виразками з підритими краями. Залоза зберігає рухливість по відношенню до тканин. Пахові лімфатичні вузли вражаються дуже часто, в більшості випадків рано, значно збільшуються в об'ємі і рано нагноюються. 
У початковому періоді туберкульоз молочної залози розпізнається важко, легше при розвинених формах. Щільний, тісно пов'язаний з тканиною залози туберкульозний інфільтрат, особливо що супроводжується появою зморщок і втягуванням соска, легко прийняти за раковий. Наявність туберкульозу інших органів говорить за туберкульоз. В період утворення свищів туберкульозний мастит може бути прийнятий за застарілий гнійний мастит, актино-мікоз, туберкульоз ребра. Слід відрізняти туберкульозний абсцес грудної залози від скупчення туберкульозного гною, який виходить з ребра, розташованого позаду грудної залози клітковині. Лікування починається з призначення стрептоміцину, ПАСК, геліотерапії та інших загальних терапевтичних заходів Грудну залозу висвітлюють кварцовою лампою. Гнійники спорожняють проколом і тут же вводять стрептоміцин. Якщо таке лікування не призводить до позитивного результату, то грудну залозу ампутують і видаляють пахові лімфатичні вузли. Годувати дитину хворою груддю не дозволяється.
Джерело: http://medterms.com.ua/blog/tuberkuloz_molochnoji_zalozi/2014-09-29-3787Підготував: Адмін


Головна -> Корисна інформація -> Перегляд статті

Проект «Загальнонаціональна Гаряча лінія з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу» реалізує Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу» за фінансової підтримки ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ» за кошти Глобального фонду по боротьбі зі СНІДом, туберкульозом та малярією.