ВІЛ/СНІД Туберкульоз
на головну
UA / RU
Загальнонаціональна гаряча лінія
з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу
0 800 50 30 80
Графік консультування спеціалістів
Задати питання в чаті Написати листа на e-mail

Корисна інформація
24.03.2020

ЩО ВАРТО ЗНАТИ ПРО ТУБЕРКУЛЬОЗ


24 березня — Всесвітній день боротьби із туберкульозом. Туберкульоз (ТБ) — це інфекційне бактеріальне захворювання, спричинене мікобактерією туберкульозу, яка найчастіше вражає легені. ТБ передається краплинним шляхом від людини з активною респіраторною формою до людини.

23.03.2018

«Хворі не хочуть лікуватися. А змусити їх не можна», - лікар-фтизіатр про ситуацію з туберкульозом в Україні


24 березня в світі відзначають День боротьби з туберкульозом. Ця хвороба залишається однією з найбільш небезпечних у світі - щодня від неї помирає близько 5 тис. осіб. Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), Східна Європа - одна з найнебезпечніших територій. А Україна в цьому списку - серед лідерів по швидкості розповсюдження туберкульозу. Про те, як боротися з цією хворобою, Громадське поговорило з лікарем-фтизіатром, консультантом української Загальнонаціональної гарячої лінії з питань туберкульозу та ВІЛ / СНІД Ганною Марченко.

31.12.2014

Туберкульоз кісток і суглобів – симптоми і лікування


Із загального числа хворих на туберкульоз приблизно 10% ставлять діагноз «кістково-суглобової туберкульоз».

31.12.2014

На Прикарпатті ув'язнених, які хворіють на туберкульоз, незаконно утримували у протитуберкульозному диспансері


Під час прокурорської перевірки встановлено, що всупереч наказу Міністерства охорони здоров’я та Міністерства внутрішніх справ України, у спеціальній палаті Тисменицького протитуберкульозного диспансеру утримуються хворі туберкульозом ув’язнені, яким обрано міру запобіжного заходу у виді тримання під вартою.

10.12.2014

Туберкульоз легень


Туберкульоз - інфекційне захворювання, що викликається мікобактеріями (Mycobacterium, паличка Коха).

30.09.2014

Туберкульоз молочної залози


Туберкульоз молочної залози починається утворенням одного або декількох окремих, вузликів, які мають схильність до злиття в одну пухлину.

10.09.2014

Діабет 2 типу може ускладнити світову боротьбу з поширенням туберкульозу


Поширеність діабету 2 типу в країнах, що розвиваються може негативно відбитися на спробах світової спільноти по елімінації туберкульозу (ТБ).

11.08.2014

Симптоми туберкульозу у дітей


Сучасна медицина дозволяє лікувати більшість відомих недуг організму, але іноді лікування відбувається настільки болісно і неприємно, що життя втрачає всякий сенс.

11.08.2014

Гривні поширюють туберкульоз


Гривні поширюють туберкульоз і сибірську виразку.

28.07.2014

Новий комбінований препарат виявився ефективним за лікарсько-стійкої форми туберкульозу


Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, лікарсько-резистентна форма захворювання становить близько 3,7% нових випадків туберкульозу в усьому світі. Це 450 тис вперше виявлених хворих на рік.

Страницы:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9Головна -> Корисна інформація

Проект «Загальнонаціональна Гаряча лінія з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу» реалізує Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу» за фінансової підтримки ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ» за кошти Глобального фонду по боротьбі зі СНІДом, туберкульозом та малярією.