ВІЛ/СНІД Туберкульоз
на головну
UA / RU
Загальнонаціональна гаряча лінія
з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу
0 800 50 30 80
Графік консультування спеціалістів
Задати питання в чаті Написати листа на e-mail

Питання та відповіді

Популярні запитання


Архів:

Діагностика, проба Манту (134)

Контакт з хворим (51)

Шляхи передачі (43)

Лікування (135)

Профілактика, щеплення БЦЖ (64)

Після одужання (44)

Загальні питання (110)

Права людини (102)


ПитанняДобрий день, чи я можу заразити свою сім‘ю туберкульозом, якщо в мене туберкульоз нирок?
ВідповідьДоброго дня, шляхом передачі туберкульозу є дихальні шляхи. У вашому випадку ви маєте позалегеневий туберкульоз, тому ризик зараження ваших рідних відсутній.
Лікар-консультант Національної Лінії з питань ВІЛ/ТБ
ПитанняДоброго дня! Чи є інші препарати для лікування туберкульозу, окрім таблеток? Крапельниці, наприклад, так буде швидше та більш ефективно.
ВідповідьДобрий день! Перша схема лікування складається саме з таблетованих препаратів. Лікування в такому випадку є ефективним. Якщо у людини проблеми зі шлунком, з проковтуванням препаратів або потрібно щоб препарат проникав краще через гематоенцефалічний бар'єр при туберкульозних менінгоенцефалітах. У таких випадках призначають ті ж самі препарати ін'єкційно, але не всі препарати. які використовують для лікування туберкульозу є в ін'єкційній формі.
Лікар-консультант Національної лінії з питань ВІЛ/ТБ
ПитанняДоброго дня! Скажіть, будь ласка, як має харчуватись хворий на туберкульоз? Чоловік перебуває в диспансері, але харчують там геть кепсько. Чи важливо це? У нас троє маленьких дітей, фінансові можливості обмежені. Підкажіть, що найважливіше має бути присутнім серед харчових продуктів, щоб одужання настало скоріше? Дякую.
ВідповідьДоброго дня! При захворюванні на туберкульоз збалансоване та правильне харчування є одними з критеріїв, які відновлюють захисні сили організму (імунітету) та створюють умови для відновлення вражених туберкульозом органів та систем. Харчування має бути регулярним, збалансованим та включати багато вітамінів та мікроелементів. Хворі мають вживати достатньо: ▫️ білків (м’ясо, молочні продукти, рослинні білки); ▫️ вуглеводів (овочі, фрукти, хлібобулочні вироби); ▫️ жирів (масло, олія, тваринний жир (має бути присутній, але не у великій кількості)).
Лікар-консультант Національної лінії з питань ВІЛ/ТБ
ПитанняДоброго дня! Скажіть, будь ласка, чи надається і яка саме допомога БО "100% життя? Ситуація наступна: із свекром в палаті лежить чоловік і він каже, що чув про послуги цієї організації , в т.ч. , безкоштовна новітня діагностика. Чи це є правда? Як її отримати? Ми перебуваємо в м.Рубіжне Луганської області. Можете розказати, будь ласка?
ВідповідьДоброго дня! Регіональні відділення БО “100% життя” надають наступні послуги: 1) ЛАМ – швидкий тест для виявлення активного туберкульозу у ЛЖВ з вираженою імуносупресією. В організації нададуть всю необхідну інформацію про тест, місця тестування та подальшого обстеження. 2)ТБ – послуга супроводу хворих на туберкульоз, яка включає на вибір: - щоденну доставку препаратів у зручне для клієнта місце - психо-соціальну підтримку у вигляді щоденних дзвінків клієнту та однієї очної зустрічі для передачі препаратів. Також є можливість отримати мотиваційні набори (продуктовий/гігієнічний), консультацію психолога та юриста, оплату дороговартісного обстеження. Звертайтесь в найближчу до Вас організацію.
Лікар-консультант Національної лінії з питань ВІЛ/ТБ
ПитанняЗдравствуйте! Какие могут быть причины возникновения туберкулеза почек? У мужа выявили туберкулез, удивляет откуда он мог взяться. Муж ведет здоровый образ жизни, 29 лет.
ВідповідьЗдравствуйте! Как правило, возникновению туберкулеза почек предшествуют запущенные формы легочного и костного туберкулеза. То есть, туберкулез почек может быть последствием 3 и 10 летнего протекания первичной фазы болезни. Распространяясь через кровь, микробактерии туберкулеза создают в почках (клубочный аппарат) очень незначительные очаги туберкулеза. Эти очаги не являются опасностью, если имеется наличие хорошей устойчивости органов и организма в целом. Однако, при обнаружении расстройств кровотока и уринодинамики, снижении защитных сил органов, болезненные микроорганизмы могут поразить мозговое вещество, став этим самым причиной воспаления почечных сосочков, которое именуется туберкулезным папиллитом. В процессе развития болезни и ее симптомов, поражение охватывает всю толщину почечных пирамид, которые распадаются, образовывая при этом комплекс пустот (каверны). Прогрессирующий туберкулез почек может стать причиной гнойного расплавления паренхимы почки (пионефроза). Следует обратить внимание, что развитие этого заболевания может происходить параллельно с имеющимися инфекциями почек и нарушений процессов мочеиспускания.
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ
ПитанняЗдравствуйте! У мужа выявили туберкулез почек, и наконец-то, после длительного обследования и лечения всего, что только возможно, начали лечение туберкулеза. Скажите, какие могут быть прогнозы туберкулеза почек?
ВідповідьДобрый день! Безусловно, что очень важно выявить болезнь на ее ранних стадиях. Если отсутствует развитие негативных разрушительных процессов в почках, мочевом пузыре и других связанных с ними органах, использование специфической антимикобактериальной терапии может полностью излечить человека от болезни. Критериями излечения от туберкулеза считаются нормализация показателей анализов мочи, не проявляются повторения туберкулеза почек рентгенологическим данным на протяжении трех лет с момента болезни. Поэтому пациенты, которые перенесли туберкулез, обязательно становятся на учет в диспансере по месту жительства и обязаны проходить периодическую диагностику.
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ
ПитанняДоброго дня! Скажіть, будь ласка, коли роблять вакцинацію БЦЖ? Знаю, що в пологовому, але, кажуть, зараз проблема з цією вакциною, її не вистачає. Цікавить це питання, оскільки мені народжувати скоро. Чи не біда, якщо її зробити пізніше?
ВідповідьДоброго дня! Офіційний календар щеплень в нашій країні регламентує проведення щеплення БЦЖ новонародженим ще в пологовому будинку, на 3-5 день після народження. Якщо можливості зробити щеплення в пологовому будинку не було або мав місце медичний відвід від щеплення в зв'язку з хворобою дитини, її роблять в місцевій поліклініці, але з попередньою пробою Манту в обов'язковому порядку. Важливим моментом в вакцинації від туберкульозу є той факт, що щеплення БЦЖ не можна робити спільно з іншими вакцинами! Більш того, з огляду на те, що щеплення БЦЖ має відстрочену реакцію, будь-які інші вакцини можна вводити лише після закінчення 30-35 днів.
Лікар-консультант Національної лінії з питань ВІЛ/ТБ
ПитанняДоброго дня! У моєї дитини позитивна проба Манту, скарг немає. Мені потрібно якось її дообстежити? Може квантіфероновий тест? Дякую.
ВідповідьДоброго дня! Проба Манту без наявних скарг свідчить лише про інфікування мікобактерією туберкульозу. Квантіфероновий тест здебільшого відрізняється від проби Манту лише вартістю, а остаточна відповідь - інфікування МБТ. При активному ТВС процесі використання неефективне. За більш детальною інформацією звертайтесь до нас на Гарячу Лінію з 08:00 -16:00 за номером 0 800 503 080 (безкоштовно).
Лікар-консультант Національної Лінії з питань ВІЛ/ТБ
ПитанняДоброго дня. Мій син перебуває на Сході, в зоні активних бойових дій. Начиталась в інтернеті, що він може захворіти на туберкульоз, оскільки живе частіше в окопі. Тепер я переживаю. Як можна запобігти хворобі?
ВідповідьДоброго дня. Найголовнішими факторами ризику для вашого сина є попередньо перенесений туберкульоз та близький тривалий контакт з людиною, яка хворіє на туберкульоз легень з активним бактеріовиділенням. За більш детальною інформацією звертайтесь до нас на Гарячу Лінію з 08:00-16:00 без вихідних за номером 0 800 503 080 безкоштовно
Лікар-консультант Національної лінії з питань ВІЛ/ТБ
ПитанняДоброго дня! Мій чоловік - військовий. Після кульового поранення діагностували остєомієлит, а через деякий час - туберкульоз хребта. Поклали до тубдиспансеру в с.Геронимівка, але виявилося, що на одному поверсі лежать хворі і з легеневим, і з костним туберкульозом. Ми в шоці! Як таке взагалі можливо?!
ВідповідьДоброго дня. Легеневий і позалегеневий туберкульоз повинні лікуватися у різних відділеннях. На одному поверсі з легеневим туберкульозом можна перебувати, якщо пацієнт не виділяє туберкульозну паличку: тобто в мокроті немає МБТ і він не є заразним.
Лікар-консультант Національної лінії з питань ВІЛ/ТБ

Страницы:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123Головна -> Питання та відповіді -> Популярні запитання

Проект «Загальнонаціональна Гаряча лінія з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу» реалізує Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу» за фінансової підтримки ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ» за кошти Глобального фонду по боротьбі зі СНІДом, туберкульозом та малярією.