ВІЛ/СНІД Туберкульоз
на головну
UA / RU
Загальнонаціональна гаряча лінія
з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу
0 800 500 451
Графік консультування спеціалістів
Задати питання в чаті Написати листа на e-mail

Корисна інформація

Перегляд статті


Білок морського корала може захистити від ВІЛ


23.07.2014
Нещодавно виявлений білок, що міститься в морському коралі, може допомогти запобігти ВІЛ-інфекції, повідомляє Medical News Today.

Виявлені в зібраних біля північного узбережжя Австралії коралах білки здатні блокувати ВІЛ, не призводячи до резистентності до інших ліків проти ВІЛ. Ця здатність робить цей білок ідеально відповідним для включення в бактерицидні анти-ВІЛ препарати, такі як гелі та мастила. 
 Теоретично, жінки зможуть використовувати ці гелі та мастила проти ВІЛ в якості захисту, без необхідності використання презерватива. 
 Дослідники з Національного інституту раку протестували білок на різні лабораторні штами ВІЛ і виявили, що вони на диво потужні. Білки зв'язуються з вірусом і не допускають його проникнення в Т-клітини імунної системи, це перший крок в передачі вірусу. 
 Співдослідник, доктор Корін Рамессар (Koreen Ramessar), науковий співробітник НДР, сказав, що вони «повністю відрізняються від білків, які ми бачили раніше, тому ми вважаємо, що білки cnidarin мають унікальний механізм дії». 
 Дослідження було представлено на експериментальному засіданні біології 29 квітня 2014. Вчені сподіваються виробляти білки у великих кількостях, щоб перевірити їх більш ретельно.


Головна -> Корисна інформація -> Перегляд статті

Проект «Загальнонаціональна Гаряча лінія з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу» реалізує Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу» за фінансової підтримки ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ» за кошти Глобального фонду по боротьбі зі СНІДом, туберкульозом та малярією.