ВІЛ/СНІД Туберкульоз
на головну
UA / RU
Загальнонаціональна гаряча лінія
з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу
0 800 500 451
Графік консультування спеціалістів
Задати питання в чаті Написати листа на e-mail

Корисна інформація

Перегляд статті


Епідеміологи дізналися, звідки почалася світова пандемія ВІЛ


21.10.2014
Протягом багатьох років вчені намагалися виявити джерело пандемії ВІЛ. Відповідь була знайдена в Кіншасі, столиці Конго. І проблема сягає корінням в 1920-і роки, відзначає Medical News Today.

Університети Оксфорда і Левена пояснюють: вперше ВІЛ був описаний більше 30 років тому. На сьогоднішній день майже 75 мільйонів чоловік ним  заражені. Найгірше йдуть справи в Тропічній Африці. Тут приблизно кожен двадцятий дорослий інфікований.

Відомо: ВІЛ передавався від приматів людям мінімум 13 разів. Але тільки одна передача, включаючи ВІЛ-1 групи М, спровокувала пандемію. Генетичний аналіз виявив реальні витоки пандемії. Саме він і привів фахівців до Кіншаси. Було встановлено, які чинники допомогли ВІЛ поширитися з міста по всій Тропічній Африці в 1920-1950-х роках. Виявилося, відбувалося це переважно за рахунок активного залізничного сполучення.

До кінця 40-х щорічно залізницями користувалося понад мільйон людей. Більше того, свій внесок зробили і соціальні зміни, що відбувалися в 1960-х. В результаті вірус перейшов від малих груп до великих, а там і по всьому світу. Зокрема, цей період ознаменований розгулом проституції і активним використанням брудних голок, які застосовувались для вакцинації проти різних захворювань.

Виходить, після першої передачі вірусу від тварини людині в нього  було дуже мало часу, щоб поширитися. Але це йому вдалося. А до 1960-х у розпорядженні вірусу вже була система транспортного сполучення, що дозволило ВІЛ пересуватися на великі відстані. Однак до того моменту "зерна" пандемії вже були посіяні в Африці і за її межами.

Джерело: http://www.meddaily.ru/article/06Oct2014/frowherПідготував: Яна


Головна -> Корисна інформація -> Перегляд статті

Проект «Загальнонаціональна Гаряча лінія з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу» реалізує Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу» за фінансової підтримки ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ» за кошти Глобального фонду по боротьбі зі СНІДом, туберкульозом та малярією.