ВІЛ/СНІД Туберкульоз
на головну
UA / RU
Загальнонаціональна гаряча лінія
з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу
0 800 500 451
Графік консультування спеціалістів
Задати питання в чаті Написати листа на e-mail

Корисна інформація
25.02.2014

ВІЛ може причаїтися у «вікні»


Іноді хочеться перевірити, чи немає у мене ВІЛ. А потім думаю: а навіщо мені це знати? Якщо виявиться, що я ВІЛ-позитивний, як жити далі? І ще хотілося б знати, чому в результаті тестування на ВІЛ буває невизначений результат?

28.09.2012

Швидке визначення кількості СД4 + Т-лімфоцитів


Кількість СД4 + Т-лімфоцитів - один з основних показників імунологічного статусу, який дозволяє визначити час початку антиретровірусної терапії та оцінити імунологічну відповідь на прийняту схему АРТ.

21.08.2012

Визначення ВІЛ-статусу дитини та вакцинопрофілактика


У перші місяці життя дитина, що народилася від ВІЛ-позитивної матері, в будь-якому випадку буде мати позитивний результат аналізу ІФА на ВІЛ, оскільки в її крові присутні антитіла, що перейшли від матері. Якщо дитина не інфікувалася ВІЛ, з часом материнські антитіла зникнуть.

06.02.2012

Оральний тест на ВІЛ здійснить переворот в діагностиці


Тест крові на виявлення ВІЛ найближчим часом можуть замінити кишенькові тести, які використовують мазок, взятий з ясен, пише The Daily Mail.

28.12.2010

Як самому розібратися у тестуванні на ВІЛ


Розібратися у тестуванні на ВІЛ буває особливо складно, тому що найчастіше медичні працівники не готові своїм пацієнтам докладно пояснювати про особливості обстеження на ВІЛ, а самостійно розібратися буває досить складно, так як більшість доступної інформації або поверхнева, або недостовірна. Микола Недзельський, головний редактор порталу AIDS.ru, вивчив гори як російських, так і зарубіжних матеріалів про особливості тестування, а результатами вишукувань ділиться у даній статті.

27.12.2010

Імуноферментний аналіз для тестування на ВІЛ


У більшості країн світу тестування населення на ВІЛ побудовано на виявленні антитіл до вірусу. Існує велика кількість методів виявити ці антитіла, але імуноферментний аналіз (ІФА) є найбільш часто застосовуваним. Про особливості різних поколінь ІФА-тестів дізнавався Микола Недзельський, головний редактор порталу AIDS.ru.

04.10.2010

Заморожені аналізи на ВІЛ, або Як вагітні в кабінети довіри ходили


Простоявши на обліку у зв’язку з вагітністю в жіночій консультації однієї зі столичних поліклінік понад два місяці, моя знайома встигла звикнути до того, що на здачу загальних аналізів сечі і крові існують негласні тижневі черги — у лабораторіях бракує реактивів.

22.06.2009

Деякі аспекти застосування експрес-тестів


Кудрявцева Е. Н.,

зав. Головної лабораторії діагностики

СНІДу і вірусних гепатитів МОНИКИ

ім. М.Ф. Владимирського

 

Створення й розвиток технологій експрес-тестування, розширення спектра обумовлених антигенів і антитіл, досягнення гарних характеристик чутливості й специфічності дозволяють експрес-тестам конкурувати із класичними лабораторними методами визначення маркерів деяких інфекцій, таких як ВІЛ, вірусні гепатити, сифіліс, туберкульоз і ін.10.06.2009

Тест-системи четвертого покоління для одночасного виявлення антигенів ВІЛ і антитіл до ВІЛ


У більшості хворих антитіла до ВІЛ виявляються через 6–12 тижня після зараження з використанням тест-систем перших поколінь і через 3–4 тижні з використанням тест-систем третього покоління, що працюють за принципом сендвіч-ІФА з двома антигенами. Проте ВІЛ-інфекція виявляється вже через 2 тижні після зараження шляхом аналізу на антиген p24 і вже через 1 тиждень — шляхом аналізу на вірусну РНК.

17.04.2009

Методи діагностики ВІЛ-інфекції


Діагностика ВІЛ-інфекції включає два етапи: встановлення власне факту зараженості ВІЛ-інфекцією і визначення стадії захворювання. За визначенням стадії нерозривно слідує і з'ясування характеру перебігу захворювання а потім і формування прогнозу у даного хворого, а також вибір тактики лікування.

Як відомо, діагностика будь-якого інфекційного захворювання заснована на зіставленні епідеміологічних, клінічних і лабораторних даних і перебільшення значення однієї з груп цих даних може призвести до діагностичних помилок.Страницы:
1, 2, 3Головна -> Корисна інформація

Проект «Загальнонаціональна Гаряча лінія з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу» реалізує Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу» за фінансової підтримки ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ» за кошти Глобального фонду по боротьбі зі СНІДом, туберкульозом та малярією.