ВІЛ/СНІД Туберкульоз
на головну
UA / RU
Загальнонаціональна гаряча лінія
з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу
0 800 500 451
Графік консультування спеціалістів
Задати питання в чаті Написати листа на e-mail

Важливе про ВІЛ

Життя з ВІЛ


Часто люди, яким діагностують ВІЛ, вважають, що з моменту встановлення діагнозу їх життя закінчується. Дехто навіть не хоче лікуватися, вважаючи це безперспективним. Але це зовсім не так! Багато наших клієнтів живуть з ВІЛ щасливо. Безумовно, життя людини з ВІЛ-інфекцією змінюється: потрібний щоденний прийом ліків, ретельне спостереження за своїм здоров’ям, дотримання нескладних рекомендацій. Зупинимось на них детальніше.

  1. Обов’язковий прийом АРТ. Основне завдання антиретровірусної терапії – скоротити кількість вірусу в організмі, що дозволить уникнути ураження імунітету вірусом, зміцнити його та не допустити стадії СНІДу. Вчасний початок лікування дозволяє людям, які живуть з ВІЛ, жити повноцінно довгі роки, а найголовніше, тривалість їхнього життя не буде відрізнятися від тривалості життя, які не хворіють на ВІЛ. Приймати АРТ потрібно вчасно, пропускати прийом таблеток не можна. Якщо пацієнт забуває про прийом таблеток – варто використовувати нагадування – відмітки в блокнотах або телефонах. Також можна використовувати спеціальні контейнери-таблетниці – в них ліки розкладають на тиждень вперед, під кожний прийом, що дозволяє в подальшому бачити, пропустив пацієнт прийом таблеток чи ні. Якщо людині ВІЛ+ потрібно поїхати у відпустку або відрядження – потрібно завчасно потурбуватися про наявність препаратів для того, щоб не переривати лікування. Побічні ефекти від АРТ – привід відвідати свого лікаря, але не привід переривати терапію. Важливо, щоб лікувальний процес був безперервним!

  2. Контакт з лікарем. ВІЛ-позитивний пацієнт повинен уважно слідкувати за власним здоров’ям – вчасно обстежуватись, вживати ліки лише за призначенням свого лікаря та повідомляти лікаря про зміни стану свого здоров’я.

  3. Здоровий спосіб життя. Паління та вживання алкоголю безпосередньо не вливають на вірус, але рекомендовано відмовитися від цих шкідливих звичок. Часто клієнти Гарячої лінії запитують у наших лікарів, чи можливе епізодичне вживання алкоголю (зрідка та на свята), ми рекомендуємо всім ВІЛ-позитивним клієнтам пам’ятати, що надмірне вживання алкоголю та паління ще нікому не додавали здоров’я.

  4. Правильне харчування. Щоденний раціон має бути багатим на білки (м’ясо, риба, бобові) та вітаміни (овочі, фрукти). Потрібно обережно вживати грейпфрут та часник – їх можна вживати в обмежених кількостях. Варто зазначити, що під час прийому АРТ можливі побічні ефекти (запаморочення та нудота, діарея, втрата апетиту, втрата ваги), які можуть впливати на раціон та харчові звички. Якщо у Вас з’явилися побічні дії від АРТ - обов’язково зверніться до свого лікаря.

  5. Захищений секс. З моменту встановлення діагнозу можливий лише захищений секс! Це захистить партнера, а ВІЛ-позитивному дозволить не заразитися ЗПП, лікування яких при ВІЛ є складним та довготривалим. Захищений секс є обов’язковим навіть у парі, де обидва партнери ВІЛ+.

  6. Заборона прийому ліків без призначення лікаря. Під час прийому АРТ категорично заборонено приймати імуностимулятори та імуномодулятори (наприклад, аміксин, гропринозин, циклоферон та ін.). Ця заборона також стосується препаратів рослинного походження (ехінацея, женьшень, лимонник китайський, елеутерокок та ін.), прийом вітамінів та БАДів можливий лише після попередньої консультації лікаря.

  7. Можливість допомоги. Якщо життя з діагнозом дається Вам непросто – це привід звернутися по допомогу. Психологи та соціальні працівники регіональних організацій, як правило, досвідчені та готові прийти на допомогу. Фахівці нашої Гарячої лінії надають психологічну підтримку цілодобово, без вихідних, свят та перерв за номером 0 800 500 451. Звертайтеся. Будемо раді допомогти!


Головна -> Важливе про ВІЛ -> Життя з ВІЛ

Проект «Загальнонаціональна Гаряча лінія з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу» реалізує Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу» за фінансової підтримки ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ» за кошти Глобального фонду по боротьбі зі СНІДом, туберкульозом та малярією.