ВІЛ/СНІД Туберкульоз
на головну
UA / RU
Загальнонаціональна гаряча лінія
з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу
0 800 500 451
Графік консультування спеціалістів
Задати питання в чаті Написати листа на e-mail

Питання та відповіді

Популярні запитання


Архів:

Загальні питання

до нових питань >>

11.02.2019

ПитанняДобрый день! Мне нужно сдать анализ на ВИЧ и получить сертификат об обследовании на антитела к вирусу иммунодефицита человека (ВИЧ) для выезда за границу. Где можно это сделать в Киеве?
Відповідь

Здравствуйте! Данный документ можно оформить в Киевском городском центре СПИДа - ул. Отдыха, д. 11, тел. (044)4092080; (044)4092090. 

По вопросам оформления данных документов с апостилем обратитесь в Александровскую больницу, тел. (044)2873791; пн-пят, 9.00-14.00 (корпус 4, каб.110).

консультант Вита

12.12.2017

ПитанняДоброго дня! Чи було повністю виліковано людину хвору на ВІЛ/СНІД? ?Чи проводяться дослідження з цього питання? Яким чином? Які результати? Якщо було, то за допомогою яких методів або який лікарський засіб є провідним на даний момент?
Відповідь

Доброго дня. На даний час, повідомляти, що проблема ВІЛ остаточно вирішена і є підтверджені випадки виліковування, буде передчасним. Є дуже багато інформації про продовження роботи та результати численних досліджень. Повідомлення публікують майже щодня і ми всі маємо надію на успіх цих багаторічних зусиль науковців. На сьогодні, є затверджені стандарти лікування ВІЛ/СНІДу на території України. Час від часу, вони переглядаються і є обов'язковими для виконання. Це http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/1972-12, який гарантує ВІЛ-інфікованим людям можливість отримати сучасне лікування.

консультант Ольга

12.12.2017

ПитанняДоброго дня! В мене питання стосовно анонімності: чому хворим на ВІЛ дозволено наражати інших людей на небезпеку, наприклад, в лікувальних установах, спираючись на право не повідомляти свій діагноз?
Відповідь

Доброго дня. З часу виникнення епідемії шляхи поширення ВІЛ дуже ретельно досліджені. При побутових контактах - інфекція не передається. ВІЛ-інфіковані люди, які знають про свій діагноз, звичайно, мають подбати про нерозповсюдження небезпечного захворювання і безпеку своїх статевих партнерів, але, треба враховувати, що свій статус знають не всі. Тобто, в будь-якому медичному закладі, враховуючи саме цей фактор, до будь-якого пацієнта, будуть відноситись, як до людини, яка може виявитися інфікованою. Виконання вимог та правил, згідно з чинними інструкціями та наказами МОЗ України, дають підставу гарантувати неможливість передачі ВІЛ-інфекції в медичних закладах.

консультант Ольга

02.12.2017

ПитанняЧем ВИЧ отличается от СПИДа?
Відповідь

Здравствуйте!

ВИЧ (вирус иммунодефицита человека) - этот вирус, который поражает определенные клетки иммунной системы человека - лимфоциты, которые защищают организм человека от различных инфекций.

СПИД (синдром приобретенного иммунодефицита) - это комплекс заболеваний, развивающихся вследствие разрушения вирусом (ВИЧ) иммунной системы человека.

Дополнительная информация доступна по ссылке:  http://aidsfacts.helpme.com.ua/uk/topic/what-is-hiv-and-aids  

консультант Вита

02.12.2017

ПитанняЯкі існують міфи, пов'язані з ВІЛ-інфекцією?
Відповідь

Міфології СНІДу можна було б присвятити цілу книгу. Нижче наводимо шість популярних міфів:
1. ВІЛ і СНІД– це чи одне й теж, чи то дві різні хвороби?
 Імунодефіцит означає, що імунна система, яка захищає наш організм від вірусів і бактерій, починає працювати неправильно. Імунодефіцит може бути в людини вродженим, а може розвитися через старість або важкі захворювання. СНІД – імунодефіцит особливий, що відрізняється від інших, і зв’язаний він з активністю одного вірусу. ВІЛ – вірус імунодефіциту людини. 

2. Аналізи на ВІЛ часто показують неправильний результат.
Тест на ВІЛ стає позитивним протягом перших тижнів. В 95% людей аналіз стає позитивним уже через 3 місяця, в інших цей процес займає до 6 місяців. Позитивний результат аналізу на ВІЛ дійсно буває іноді неправильний –хибнопозитивний. Тому його обов’язково перевіряють іншим аналізом – підтверджувальним.

3. ВІЛ поширюють через голки в кінотеатрах (дискотеках, транспорті).
За всі роки епідемії не було зафіксовано жодного випадку, коли так комусь спробували передати ВІЛ.

4. У презервативах є маленькі дірочки, через які проникає ВІЛ.
Вільні копії вірусу «плавають» у рідині організму. Вони не здатні кудись просочитися, пролізти або перестрибнути. Презерватив не пропускає рідину, виходить, не пропускає й ВІЛ.

5. Якщо у вагітної жінки ВІЛ, він обов’язково передасться дитині.
Якщо ВІЛ-інфікована жінка годує грудьми, і під час вагітності й пологів не були вжиті захисні заходи (АРТ), то ризик для дитини присутній. Саме тому під час вагітності жінки здають аналіз на ВІЛ – щоб можна було прийняти всі заходи для захисту дитини.

6. ВІЛ-інфекція – це смертельний вирок.
ВІЛ – це хронічна інфекція, тобто, немає способу позбавити організм від вірусу. Але сьогодні кожний пацієнт отримує спеціальні ліки, які призупиняють активний розвидок вірусу.

Додаткову інформацію можна переглянути за посиланням http://aidsfacts.helpme.com.ua/uk/topic/hiv-transmission

консультант Віта

05.11.2016

ПитанняДобрый вечер. Я, наконец-то, решил уехать из зоны проведения АТО в Лиман Донецкой области, но не уверен, что смогу получить справку переселенца. Смогу ли я стать на учет в Центре СПИДа без справки переселенца? На данный момент, получаю таблетки в Донецке.
Відповідь
Добрый вечер. Насколько я понимаю, важны обстоятельства каждого конкретного случая. Наверное, Вам стоит уточнить информацию, непосредственно, в Мариупольском городском центре профилактики и борьбы с ВИЧ/СПИДом по адресу: г. Мариуполь, ул. Пашковского 4; тел.: (29)23-11-06
консультант Ольга

25.07.2016

ПитанняЧи є сенс приймати ПКП людині, яка мала ризик зараження ВІЛ раніше і він виник знову?
Відповідь
Відповідь на ваше запитання може дати лише лікар-інфекціоніст на очній консультації.
консультант Ольга

18.02.2016

ПитанняДоброго вечора! Я дівчина мені 27 років. Чи може біль у ногах і руках, майже постійна сонливість, головний біль бути пов'язаний зі СНІДОМ.
Відповідь
Добрий вечір! ВІЛ-інфекція не має специфічних симптомів, характерних тільки для цього захворювання, і за якими можна було б визначити, що людина інфікована. Якщо була ситуація з ризиком інфікування ВІЛ-інфекцією, то тільки тестування на ВІЛ може дати відповідь на запитання відбулось інфікування чи ні. Що стосується перерахованих Вами симптомів, то вони можуть проявлятись при багатьох захворюваннях, проконсультуйтесь щодо них з дільничним терапевтом.
консультант Яна

18.02.2016

ПитанняСкажіть, будь ласка, які тести можна купити, щоб зробити в домашніх умовах?
Відповідь
З цього питання Вам необхідно звернутися в найближчу аптеку, там можна придбати будь-який тест, головне, щоб він був сертифіковний в Україні. Купуючи тест, особливу увагу необхідно приділити тому, щоб упаковка тестового комплекту була непошкодженою, обов'язково була наявна інструкція (опис проведення тестування) та вказаний термін придатності.
консультант Яна

08.02.2016

ПитанняИзвините. И еще такой вопрос. Если собака прокусила палец ВИЧ-инфицированному, можно ли делать укол против столбняка и профилактику от бешенства? Спасибо.
Відповідь
Вопрос о том, нужно ли проводить экстренную профилактику против этих заболеваний человеку с ВИЧ-положительным статусом решает врач травматологического пункта при обращении пострадавшего человека.
консультант Ольга

Страницы:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51Головна -> Питання та відповіді -> Популярні запитання

Проект «Загальнонаціональна Гаряча лінія з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу» реалізує Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу» за фінансової підтримки ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ» за кошти Глобального фонду по боротьбі зі СНІДом, туберкульозом та малярією.