Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Учені повідомили про третю людину, яка досягла ремісії ВІЛ після трансплантації стовбурових клітин

Американська жінка стала третім відомим пацієнтом, який перейшов у ремісію до ВІЛ-інфекції після трансплантації стовбурових клітин.

Американські дослідники не розкривають ім’я пацієнтки, її називають жінкою середнього віку та змішаної раси. У 2013 році в неї діагностували ВІЛ, а через чотири роки поставили діагноз лейкемія.

Жінка отримала високі дози хімієтерапії, що знищила клітини її крові. Пізніше їй зробили трансплантацію стовбурових клітин від дорослого члена сім’ї, щоб поповнити рівень клітин крові. Також вона отримувала стовбурові клітини через пуповинну кров від неспорідненої новонародженої дитини, оскільки у пуповинній крові була мутація, стійка до ВІЛ-інфекції.

Трохи більше ніж через три роки після трансплантації у 2017 році жінка припинила приймати антиретровірусну терапію проти ВІЛ. Через 14 місяців із того часу ВІЛ в організмі пацієнтки не виявляли.

Доктор Маршалл Глесбі, який був членом дослідницької групи, розповів, що пуповинна кров береться з національного сховища. Це дозволяє науковцям знаходити зразки з мутацією, стійкою до ВІЛ. Цей вид мутації зустрічається переважно в людей північноєвропейського походження, що обмежує трансплантації для людей неєвропеоїдного походження.

Проте американська пацієнтка — представниця змішаної раси, а те, що трансплантація їй підійшла, може говорити про ширше коло людей різних рас, яким можна провести таку процедуру.

Крім того, уже 4,5 року жінка у стадії ремісії щодо онкозахворювання. У неї не було реакції «трансплантат проти господаря», коли донорські клітини атакують клітини реципієнта після трансплантації, на відміну від двох інших відомих пацієнтів, які вилікувалися від ВІЛ після трансплантації стовбурових клітин.

Науковці кажуть, що на рік приблизно 50 людей із ВІЛ та раком крові можуть отримати користь від трансплантації стовбурових клітин. Водночас такий метод лікування не підходить більшості людей із ВІЛ-інфекцією.

Першим пацієнтом, якому вдалося подолати рак і ВІЛ за допомогою пересадки кісткового мозку, був Тімоті Рей Браун. Проте у нього стався рецидив онкозахворювання через 12 років після лікування. У вересні 2020 року він помер від лейкемії.

Пересадка кісткового мозку допомогла ще одному пацієнту з ВІЛ ㅡ Адаму Кастіллехо, відомому як «лондонський пацієнт». Наразі аналізи не виявляють ВІЛ-інфекцію в його крові.

Джерело: https://hromadske.ua/posts/vcheni-povidomili-pro-tretyu-lyudinu-yaka-dosyagla-remisiyi-vil-pislya-transplantaciyi-stovburovih-klitin
Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).