Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Українські пацієнти з туберкульозом можуть отримати фахову допомогу в Польщі

Повномасштабна війна в Україні підштовхнула мільйони людей до міграції. Однією з країн, яка прийняла найбільшу кількість українських громадян, стала Польща.

Серед людей, які знайшли в Польщі прихисток, були і пацієнти з туберкульозом. Для цієї країни з початку напливу людей забезпечення протитуберкульозною підтримкою наших людей стало свого роду викликом. Рівень поширення туберкульозу, включно з лікарсько стійкими його формами, в Польщі значно нижчий від України, а відтак і не було потреби в значній кількості ліків для лікування лікарсько стійких форм туберкульозу.Щоб впоратися з проблемою та забезпечити якісним доступом до лікування українських пацієнтів з туберкульозом в Польщі, європейським офісом ВООЗ була взята на себе роль координатора у співпраці між країнами, обміну даними та пошуку вдалих рішень в нових обставинах.

За підтримки ВООЗ країнами проаналізовані бар’єри, з якими стикаються пацієнти та складнощі для організації процесу лікування. За результатами проведеної оцінки було вжито низку системних кроків для того, щоб українці за кордоном могли безперервно продовжити лікування.

За підтримки ВООЗ були придбані 100 курсів лікування мультирезистентного туберкульозу для безоплатного лікування українців в Польщі. Долучились до підтримки пацієнтів і в міжнародній партнерській організації «Лікарі без кордонів», які забезпечують допомогу пацієнтам в Польщі. 

Таким чином, на сьогоднішній день відбулись системні зрушення в доступі до протитуберкульозної допомоги в Польщі з акцентом на пацієнто орієнтований підхід.

Закликаємо усіх людей, які хворіють на туберкульоз і були змушені покинути Україну, звертатися за медичною допомогою в Польщі. Лікування туберкульозу тут безоплатне. 

Не ігноруйте відвідування лікаря в іншій країні. В подоланні туберкульозу вкрай важливий регулярний прийом ліків та постійний моніторинг стану здоров’я.

У разі потреби ви можете звернутися за додатковими питаннями за наступними контактами:

Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України

Яна Терлеєва

email: i.terleieva@phc.org.ua

Міжнародна організація «Лікарі без кордонів»

Катерина

email: kateryna.szapowal@gmail.com

Сайт з переліком польських медзакладів, які надають допомогу при туберкульозі

https://bit.ly/3P7igVw

Телеграм-канал «Туберкульоз виліковний»  https://t.me/PHC_TB

Сервіс HelpNow 

Є декілька зручних способів зв’язку.

Наразі для отримання допомоги достатньо відправити запит на один із контактів:

Центр громадського здоров’я висловлює щиру подяку Польщі, євроВООЗ,  міжнародній організації «Лікарі без кордонів» і всім залученим до підтримки українських пацієнтів партнерам за те, що в цей складний час ви знаходите можливості надавати підтримку українцям, забезпечувати їх турботою та залишаєтесь завжди поряд. 

Підготував: https://phc.org.ua/news/ukrainski-pacienti-z-tuberkulozom-mozhut-otrimati-fakhovu-dopomogu-v-polschi
Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).