Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

В Україні понад 18 тисяч людей хворіють на туберкульоз

За даними центру громадського здоров’я сьогодні в Україні більше ніж 18 500 людей хворіють на туберкульоз. За 2022 рік кількість захворюваності на туберкульоз зросла на 2,5%. Війна також впливає на поширення хвороби, але не значно.

Про це на брифінгу “Туберкульоз в умовах війни” заявила завідувачка відділу управління та протидії туберкульозу Центру громадського здоров’я Яна Терлеєва.

“Якщо дивитися з точки зору життів, це багато, а якщо дивитися з точки зору епідемії, ми хочемо зазначити що епідемії туберкульозу в Україні немає”, — сказала Яна Терлеєва.

Вона зауважила, що за оцінками фахівців, негативний вплив війни на ситуацію з туберкульозом буде відчуватися через кілька років, адже є хворі люди які виїхали з України через повномасштабну війну.

“Понад 300 пацієнтів, хворих на туберкульоз переїхали до інших країн. Звичайно, частина пацієнтів на жаль втратила лікування. Більше ніж 90 людей з туберкульозом прийняла Польща. Більша частина цих людей вже завершила лікування.

За словами головного санітарного лікаря України Ігоря Кузіна, який також брав участь у брифінгу, в лавах ЗСУ для виявлення випадків туберкульозу використовується механізм мобільних бригад, які “на місці роблять рентген”.

“Таким чином військові мають той же самий рівень доступу як до лікування, так і до діагностики. Питання тільки у швидкості цих процесів”, — сказав Кузін.

Яна Терлеєва також зазначила, що пандемія коронавірусу вплинула на виявлення туберкульозу в Україні.

“Якщо порівнювати з даними 2020-2021 року, то COVID-19 настільки сильно вплинув на виявлення туберкульозу, що ми в допандемічні роки не діагностували 30% хворих на туберкульоз”, — сказала Терлеєва.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я у всьому світі у 2021 році на туберкульоз захворіло 10,6 мільйона людей. 1,6 мільйона людей померли від цієї хвороби у 2021 році. “74 мільйони життів було врятовано за період з 2000 року завдяки глобальним зусиллям боротьби з туберкульозом”, — йдеться у повідомленні ВООЗ.

Суспільне новини

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).