Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

В Україні запустили пілотну програму нового ін’єкційного методу доконтактної профілактики ВІЛ

Центром громадського здоров’я МОЗ України у партнерстві з Альянсом громадського здоров’я та ГО “Альянс. Глобал” запроваджено в Україні пілотну дворічну програму нового ін’єкційного методу доконтактної профілактики ВІЛ тривалої дії – CAB-LA. 

Ін’єкційний каботегравір тривалої дії (CAB-LA) – це інгібітор перенесення ланцюга інтегрази. Його призначають людям, які мають підвищений ризик інфікування ВІЛ. Каботегравір вводиться внутрішньом’язово. Переваги ін’єкційної ДКП у тому, що вона дає можливість спростити схему прийому препарату, адже схема пероральної ДКП вимагає щоденного прийому або прийому за потребою.

У межах пілотного пілотного проєкту передбачається залучення 100 чоловіків, які мають секс з чоловіками (ЧСЧ), у Києві та Львові протягом двох років. Одну ін’єкцію каботегравіру буде достатньо робити один раз на два місяці. Перші клієнти отримають CAB-LA вже у грудні 2023 року.

Україна стала першої країною у Центральній та Східний Європі та Центральній Азії, яка отримала таку унікальну можливість для профілактики ВІЛ серед ключових груп населення.

Аарон Бенкс, координатор PEPFAR в Україні, пригадав, що ще 7 місяців тому він вважав ідею запровадження такого методу профілактики ВІЛ в Україні фантастичною. Проте зараз він переконався, що це – історія про інновації в українській системі охорони здоров’я.

ЦГЗ

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).