Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

В Україні змінили підхід до профілактики та лікування ВІЛ-інфікованих

В Україні доопрацювали законопроєкт про використання сучасних підходів до профілактики, тестування та лікування ВІЛ-інфекції.

Зазначається, що профільний закон щодо цієї хвороби переглядали 11 років тому. Проте восени у Верховній Раді були зареєстровані законопроєкти: 6364 (щодо застосування сучасних підходів до профілактики, тестування і лікування ВІЛ-інфекції відповідно до керівних документів ВООЗ) та 6365 (про внесення змін до статті 130 Кримінального кодексу України щодо зменшення стигматизації та дискримінації людей, які живуть з ВІЛ). Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації Михайло Радуцький.

Основні положення допрацьованого законопроєкту № 6364 наступні:

  1. Не обмежувати лікування пацієнтів з ВІЛ лише у державних та комунальних медичних закладах
  2. Посилити роль первинної медичної допомоги у забезпеченні заходів з профілактики, скринінгу, діагностики ВІЛ-інфекції, у тому числі шляхом тестування на ВІЛ швидкими тестами.
  3. Використовувати для діагностики ВІЛ-інфекції медичні вироби, введені в обіг згідно з порядком, встановленим Урядом
  4. Здійснювати профілактику передачі ВІЛ-інфекції від ВІЛ-інфікованих вагітних жінок їхнім новонародженим дітям з метою скорочення до нуля передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини в Україні.
  5. Привести положення законодавства про протидію ВІЛ-інфекції щодо безпеки донорської крові у відповідність до Директиви ЄС.

Законопроєктом № 6365 пропонується викласти статтю 130 Кримінального кодексу України («Зараження вірусом імунодефіциту людини») у новій редакції, яка передбачає виключення словосполучення «вірус імунодефіциту людини». Це дозволить прибрати дискримінацію по відношенню до людей, які живуть з ВІЛ/СНІД (стаття 130 ККУ) та мотивує їх не приховувати свій діагноз.

Ухвалення законопроєктів дозволить налагодити систему ранньої діагностики та лікування людей з ВІЛ у відповідності до рекомендацій ВООЗ. Комітет рекомендував Верховній Раді ухвалити законопроєкт № 6364 у першому читанні. Законопроєкт № 6365 незабаром розглянуть в іншому комітеті – з питань правоохоронної діяльності.

Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).