Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

В Україні з’явився інноваційний препарат для профілактики ВІЛ

Україна стала однією з 5 країн-партнерів PEPFAR, яка отримала ін’єкційний каботегравір тривалої дії (CAB-LA) для комбінованої профілактики ВІЛ-інфекції в Україні.

Це іноваційний препарат, який ВООЗ включила до рекомендацій з доконтактної профілактики (ДКП) у 2022 році. Роком раніше препарат був схвалений Управлінням з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA).

CAB-LA призначений для людей, які мають підвищений ризик інфікування ВІЛ.

В Україні в рамках пілотного проєкту каботегравір тривалої дії буде доступний для пацієнтів з групи ризику у двох медзакладах у Києві та Львові. Наразі завершується процедура реєстрації препарату.

В Міністерстві охорони здоров’я зазначають, що поява препарату тривалої дії (CAB-LA) в Україні дозволить розширити доступ та охоплення послугами з доконтактної профілактики інфікування ВІЛ, а також профілактики ВІЛ-інфекції. Наявність ін’єкційного каботегравіру поряд з таблетованими формами доконтактної профілактики (TDF/FTC) розширює доступ до ДКП та дозволяє обирати: регулярний пероральний прийом препаратів чи інʼєкційний варіант пролонгованої дії.

За останні три роки кількість людей, які отримують доконтактну профілактику ВІЛ-інфекції в Україні зросла втричі.

Дізнатись все про доконтактну профілактику можна на сайті https://prep.phc.org.ua/

А ми нагадуємо, що наша лінія є визначеним каналом з отримання інформації щодо доконтактної профілактики ВІЛ: її переваг, можливостей та умов отримання. Телефонуйте за номером 0800500451 і отримайте вичерпну інформацію.

Джерело МОЗ

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).