Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Вагінальне кільце для профілактики ВІЛ безпечне під час вагітності

Згідно з результатами дослідження, щомісячне застосування вагінального кільця з дапівірином та щоденна доконтактна профілактика ВІЛ (PrEP) виявилися ефективними та безпечними серед жінок, які почали використовувати один із варіантів у другому триместрі вагітності.

За оцінками, ймовірність отримання ВІЛ статевим шляхом під час вагітності у 3 рази вища, ніж у будь-який інший період. Регулюючі органи кількох країн запросили дані щодо використання доконтактної профілактики ВІЛ у цієї категорії пацієнток.

Дослідження DELIVER надало достатньо доказів того, що кільце з дапівірином та пероральн PrEP можна безпечно використати для захисту від ВІЛ під час вагітності.

До цього часу фахівці знали про безпеку кільця тільки під час зачаття та на ранніх термінах вагітності, ґрунтуючись на даних дослідження фази III ASPIRE, де не було виявлено суттєвих відмінностей між експериментальною та контрольною групами.

У дослідженні DELIVER взяла участь 251 жінка, 202 використовували кільце, 49 – пероральну PrEP (тенофовір/емтрицитабін). Як контрольна група виступала когорта з 10 000 пацієнток, які народжували в тих же клініках, де спостерігалися учасниці дослідження.

Результати були наступні:

  • 94% вагітностей були доношеними, передчасні пологи (раніше 37 тижнів) були зафіксовані у 4% жінок.
  • У групі, де використовувалося кільце з дапівірином, було 2 випадки мертвонароджених дітей, проте жоден з них не був пов’язаний з використанням кільця. Частота мертвонароджень у цій групі (1%) та в когорті в цілому (0,8%) була нижчою, ніж у попередньому дослідженні.
  • Ускладнення, пов’язані з високим артеріальним тиском, відповідали стандартним показникам під час вагітності. При цьому у жінок, які використовували кільце з дапівірином, гіпертонічний розлад зустрічався у 9% випадків, а в групі пероральної PrEP – у 14%.
  • Одним із найбільших теоретичних побоювань щодо використання кільця під час вагітності було те, що, будучи стороннім предметом, воно могло викликати інфекцію, яка призвела б до передчасних пологів. Але таких випадків не спостерігалося.
  • Жодних серйозних небажаних явищ, пов’язаних з кільцем, з боку матері та дитини не було зафіксовано.

Експерти також зазначили, що під час дослідження не було випадків материнської смертності та жодна із учасниць не інфікувалася ВІЛ.

Для довідки: Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує кільце як додатковий захід профілактики для жінок із високим ризиком інфікування ВІЛ. Силіконове кільце вводиться у піхву та повільно вивільняє антиретровірусний препарат під назвою дапівірін протягом одного місяця, забезпечуючи альтернативу щоденним таблеткам.

 

Джерело: https://www.nih.gov/news-events/news-releases/vaginal-ring-oral-pre-exposure-prophylaxis-found-safe-hiv-prevention-throughout-pregnancy

 

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).