Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Вагінальне кільце з дапівірином дає такі ж результати захисту жінок від ВІЛ як і пероральна PrEP

Дані вчених із Зімбабве про вагінальне кільце з дапівірином показують однакову частоту нових випадків інфікування ВІЛ між жінками, які використовують кільце та пероральну PrEP. Дослідження також показало, що більше сільських жінок, ніж міських, віддали перевагу кільцю, і що більше жінок продовжували носити кільце протягом кількох місяців.

Щорічно в Зімбабве реєструється близько 31 000 нових випадків ВІЛ-інфекції, причому непропорційно частіше страждають дівчатка-підлітки та молоді жінки із захворюваністю 0,54% (порівняно з 0,20% серед молодих чоловіків).

Зімбабве була першою країною, яка схвалила використання вагінального кільця у якості доконтактної профілактики ВІЛ у липні 2021 року. Саме після Зімбабве його ліцензували у себе Кенія, Південна Африка, Уганда та Замбія. Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує кільце як додатковий захід профілактики для жінок із високим ризиком інфікування ВІЛ. Силіконове кільце вводиться у піхву та повільно вивільняє антиретровірусний препарат під назвою дапівірін протягом одного місяця, забезпечуючи альтернативу щоденним таблеткам.

Щоб розширити вибір споживачів щодо профілактики, Міністерство охорони здоров’я та догляду за дітьми Зімбабве, організація Population Solutions for Health, PSI та USAID/PEPFAR зараз реалізують демонстраційний проєкт з оцінки використання вагінального кільця серед дівчаток-підлітків та молодих жінок, у тому числі молодих жінок, які продають секс за гроші.

Починаючи з травня 2022 року в дослідженні взяли участь молоді жінки з групи високого ризику віком від 18 до 25 років, які мешкають у восьми округах Зімбабве. Вони могли вибирати між оральною PrEP і кільцем, і 1032 із них вибрали кільце. Наразі дослідження ще триває і вчені відстежують кожну із учасниць, які використовують вагінальні кільця, тестуючи їх на ВІЛ щомісячно протягом останніх 6 місяців.

Більшість учасниць дослідження мали середню освіту (71%), були самотні (50%) та проживали у сільській місцевості (74%). Найбільша група (44%) повідомила про двох-трьох сексуальних партнерів за останні шість місяців.

Майже всі учасниці, що живуть у сільській місцевості, віддали перевагу використанню кільця, у той час як трохи більше половини міських учасниць вибрали кільце.

З тих, хто вибрав кільце, 86% продовжили його використання і на другий місяць, тоді як лише 76% користувачів продовжило приймати пероральну PrEP. На четвертому місяці дослідження кільця продовжували використовувати 64% учасниць, а пероральну PrEP – лише 59%.

За перші шість місяців вісім (0,78%) користувачів вагінальних кілець інфікувалися ВІЛ. При аналізі візитів у шести користувачів кільця ВІЛ-позитивний результат було виявлено у перший місяць, у двох– у другий місяць, у двох – у третій та жодного у період із четвертого по шостий місяці.

П’ять із шести клієнтів, які мали позитивний результат на ВІЛ у перший місяць, повідомили, що жодного разу не знімали кільце. Вчені пояснюють це тим, що дані учасниці швидше за все знаходились в періоді вікна, коли їх тестували на початку дослідження, а це означає, що у них уже був ВІЛ, але ще зарано, щоб тест міг його виявити. Шоста учасниця, у якої було виявлено ВІЛ у перший місяць, вийняла кільце на 24-й день, мала незахищений секс зі своїм партнером і при наступному відвідуванні лікаря у неї був позитивний тест на ВІЛ.

Учасниця, у якої було виявлено ВІЛ на 2-й місяць дослідження, пропустила зустріч з лікарем на один тиждень. Вона згадала, що вийняла кільце рівно через 28 днів, і вважає, що саме тоді вона інфікувалася ВІЛ. Одна клієнтка з позитивним результатом тесту, отриманим на 3-й місяць дослідження, відклала візит до клініки на цілий місяць, тому що поїхала в інше місце, де кільце було для неї недоступне. На третьому місяці вона отримала позитивний результат.

Вчені дійшли висновку, що, виходячи з порівнянної частоти сероконверсії, більш високих показників прийнятності та тривалості лікування, у Зімбабве необхідно розширити масштаби застосування вагінального кільця.

Більшість користувачів кілець також повідомили, що вставляти кільце самостійно було легко, а догляд за собою не складав труднощів, що передбачає придатність продукту в умовах обмежених ресурсів.

Тому уряд країни планує продовжити дослідження стосовно вагінального кільця в якості захисту від ВІЛ та думає над його впровадженням у приватних клініках та НУО, які обслуговують молодих жінок. Уряд вимірюватиме прийнятність, ефективність та витрати. Саме кільце може коштувати десь між 12 та 25 доларами, але це не включає інші витрати на впровадження, такі як перерозподіл персоналу з інших обов’язків.

 

Джерело: https://www.aidsmap.com/news/may-2023/dapivirine-vaginal-ring-shows-comparable-hiv-risk-rate-oral-prep

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).