Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Вагінальні кільця для профілактики ВІЛ почнуть використовувати у Південній Африці

Глобальний фонд боротьби зі СНІДом оголосив про те, що новий метод профілактики ВІЛ – вагінальне кільце з дапівірином – незабаром буде запущено у Південній Африці. Три організації, які беруть участь у боротьбі з поширенням ВІЛ у країні, вже замовили 16 000 кілець.

Силіконове вагінальне кільце просочене антиретровірусним препаратом дапівірином, який повільно вивільняється протягом 28 днів. Воно легко гнеться, що полегшує його введення у піхву. Кільце необхідно носити безперервно 28 днів, а після закінчення терміну – замінити на нове.

«Ми переконані, що це нове кільце може вплинути на профілактику ВІЛ (вірусу імунодефіциту людини, що руйнує імунний захист організму)», — пояснює Пітер Сендс, виконавчий директор Глобального фонду.

Нещодавні клінічні випробування показали, що вагінальне кільце з дапівірином знижує ризик отримання ВІЛ мінімум на 35%. Також експерти зафіксували високу прихильність та позитивні відгуки учасниць дослідження.

Кільце є альтернативою іншим методам доконтактної профілактики ВІЛ (PrEP). Таблетки або ін’єкції ефективні у запобіганні інфікуванню, але вони підходять не всім. Експерти вважають, що жінкам необхідно кілька безпечних та ефективних варіантів, щоб вони могли вибрати найбільш підходящий.

За даними ЮНЕЙДС, до кінця 2023 року на частку жінок і дівчат-підлітків буде припадати 53% випадків інфікування ВІЛ у всьому світі.

«Ми сподіваємося, що багато інших країн наслідуватимуть приклад Південної Африки», – додав Пітер Сендс з Глобального фонду.

Крім Південної Африки, пристрій також був схвалений та запущений в експлуатацію в низці інших африканських країн, включаючи Уганду, Кенію та Зімбабве.

 

Джерело: https://www.africanews.com/2023/09/29/south-africa-launches-new-hiv-prevention-method/

 

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).