Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Вагінальний мікробіом може впливати на доконтакту профілактику ВІЛ

Мікробіом піхви може впливати на ефективність доконтактної профілактики ВІЛ (PrEP) у жінок, до такого висновку в ході дослідження прийшла доктор Ніколь Клатт з Медичної школи Університету Міннесоти.

Здорові бактерії лактобактерії (Lactobacillus) в піхві мають вирішальне значення для здоров’я жінки, але накопичення додаткових видів бактерій може порушити баланс екосистеми піхви. Такий дисбаланс може призвести до бактеріального метаболізму препаратів, призначених для запобігання ВІЛ-інфекції, тим самим знижуючи їх ефективність і підвищуючи ризики для жінок.У новому дослідженні Клатт і її колеги вивчали, як вагінальні бактерії змінюють рівні препаратів доконтактной профілактики ВІЛ (ДКП / PrEP) і впливають на рівень інфікування ВІЛ. Для аналізу порівнювалися зразки жінок з бактеріальним вагінозом (БВ) і без нього. Бактеріальний вагіноз – дуже поширений синдром, який викликається бактеріями. Він супроводжується свербінням, виділеннями, а також пов’язаний зі збільшенням числа інфекцій, що передаються статевим шляхом, і негативними наслідками для репродуктивної системи у жінок. Сучасні методи лікування БВ часто неефективні, і рецидиви є звичайним явищем. Дослідники виявили, що бактерії, пов’язані з БВ, можуть метаболізувати препарати PrEP тим самим потенційно знижуючи ефективність PrEP. На думку дослідників, більш якісні виміри і втручання при бактеріальному вагінозі матимуть вирішальне значення для підвищення ефективності профілактики ВІЛ у жінок.

Доктор Клатт підкреслює, що «жіноче здоров’я і фактори, що сприяють збереженню здоров’я і профілактиці захворювань у жінок недостатньо вивчені. Це дослідження демонструє гостру необхідність в розробці більш ефективних методів лікування бактеріального вагінозу і проведенні більшої кількості досліджень стану здоров’я жінок».

Підготував: адмін
Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).