Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Вакцина HepB-CpG ефективна для людей із ВІЛ

Ад’ювантна вакцина проти гепатиту В під назвою HepB-CpG (ТН Heplisav-B) безпечна та ефективна для людей з ВІЛ. Серія із трьох доз ад’ювантної вакцини проти гепатиту В (ВГВ) допомогла виробити високий рівень захисних антитіл у всіх учасників дослідження.

В експерименті взяли участь 68 осіб, всі вони були різного віку, статі та проживали у різних країнах. Дослідники додали препарат агоніст толл-подобного рецептора 9. Третя доза вакцини була необхідна для оцінки імунної відповіді. Раніше людей щеплювали двома компонентами.

Дослідження проводилося з 2020 до 2021 року. Усім учасникам вводили препарат на 0, 4 та 24 тижні. Після введення двох доз захисні рівні антитіл були виявлені у 99% людей, проте їх пікові значення були значно вищими через чотири тижні після третьої дози.

Про побічні ефекти повідомив 61% учасників. Люди скаржилися на біль у місці ін’єкції, міалгію, нездужання, стомлюваність та головний біль.

Проте вчені впевнені, що дані дослідження не можуть охоплювати всіх людей, які живуть із ВІЛ. Серед випробовуваних були деякі обмеження: ніхто в минулому чи сьогодні не вживав наркотики, медіана кількості CD4 склала 625 клітин (низька кількість CD4 пов’язана зі зниженою відповіддю на вакцину у людей з ВІЛ), а ВІЛ був пригнічений у 96% учасників. Науковці продовжать спостерігати за станом здоров’я всіх вакцинованих. Їхня головна мета — зрозуміти, наскільки третя доза необхідна для довгострокової імунної відповіді.

https://academic.oup.com/cid/advance-article-abstract/doi/10.1093/cid/ciad201/7107372?redirectedFrom=fulltext&login=false

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).