Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Вакцинація від COVID-19: що слід знати ЛЖВ, які збираються прививатися

COVID-19 є серйозним захворюванням тому всім людям необхідно прийняти рекомендовані профілактичні заходи, щоб запобігти зараженню вірусом. Зараз дуже гостро обговорюється питання вакцинації і на скільки щеплення є безпечним для людей, які живуть з ВІЛ. Через специфіку лікування АРВ-терапією та особливостями імунної системи у ЛЖВ виникає багато питань про безпеку для здоров’я використовуваних вакцин. Консультантка Гарячої лінії з туберкульозу та ВІЛ/СНІД, лікар-інфекціоніст Людмила Коломійчук розповіла, як правильно підготуватися до вакцинації та чому важливо продовжувати приймати АРТ.

Хто більш уразливий до COVID-19?

Як і в загальній популяції, літні люди, які живуть з ВІЛ, або люди, які живуть з ВІЛ з проблемами серця та легень, можуть піддаватися більш високому ризику зараження вірусом і мати більш серйозні симптоми. Всі люди, які живуть з ВІЛ, повинні звернутися до своїх лікарів, щоб запастися достатньою кількістю основних ліків.

Чи вакцинація від COVID-19 дає переваги для людей, які живуть з ВІЛ

Людям, які живуть з ВІЛ, вакцина від COVID-19 дає ті ж переваги, що і всім іншим: запобігає серйозному захворюванню, яке викликається вірусом SARS-CoV-2, і потенційно перешкоджає поширенню цього вірусу. Однак до тих пір, поки його поширеність серед населення не впаде до дуже низького рівня, рекомендується дотримуватися заходів профілактики (соціальна дистанція, часте миття рук, носіння масок) навіть після вакцинації.

Чи слід людям, які живуть з ВІЛ вакцинуватися від COVID-19?

Вакцинуватись потрібно, адже COVID-19 – це небезпечне інфекційне захворювання, яке має багато ускладнень при перебігу захворювання та після одужання.

Дуже важливо, перед вакцинацією зробити дослідження титру антитіл до COVID-19, якщо людина перехворіла на COVID-19 (особливо якщо безсимптомно). І якщо цей титр високий, особливо це стосується титру антитіл на IgG, то вакцинацію краще відкласти.

Також важливо пам’ятати, що якщо у людини рівень СД4 менше 200 клітин, імунітет виробляється значно гірше, плюс при тяжкому імунодефіциті, коли у людини є ще й ряд опортуністичних захворювань і вона знаходиться в процесі їх лікування, звісно мови про вакцинацію не може бути.

Теоретично вакцинація проти COVID-19 можлива і при низькому рівні СД4 (більше 200 клітин) за відсутності опортуністичних захворювань, просто вірогідність того що сформується імунітет значно нижче.

Чому ЛЖВ повинні продовжувати прийом АРТ?

Прийом АРТ для людей, які живуть з ВІЛ дуже важливий, адже перш за все – це високоефективне лікування, яке дозволяє значно покращити стан здоров’я людей, які живуть з ВІЛ та пригнічує розмноження ВІЛ в організмі. АРТ допомагає зберегти імунітет та значно зменшує ризик захворювання на  опортуністичні інфекції. Належний прийом АРТ є особливо важливим в пандемію COVID-19, адже чим вищий рівень СД4 клітин (який досягається через належний прийом АРТ) у людини тим краща імунна відповідь на інші захворювання.

Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).