Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Вчені адаптували для дітей схему АРТ-лікування ВІЛ

Дослідники з Медичного кампусу Університету Колорадо (США) допомогли підтвердити дозування, безпеку та ефективність препарату, призначеного для лікування дітей, які живуть із ВІЛ. Йдеться про схему в одній таблетці з фіксованою дозою трьох препаратів: долутегравіру, абакавіру, ламівудину. Для дітей була розроблена форма, що диспергується (розчинна) з негайним вивільненням діючої речовини. Препарат рекомендований для лікування ВІЛ пацієнтам від 6 до 40 кг.

У дослідженні взяли участь 57 дітей у п’яти вагових категоріях із 4 різних країн. 54 дитини використовували нову схему, що диспергується, протягом 24 тижнів. У 98% із них кількість ВІЛ у крові підтримувалася лише на рівні нижче 200 копій. “Безпека, переносимість та ефективність цих складів виглядають дуже переконливо”, – заявляють автори дослідження.

На думку експертів, нова формула може допомогти забезпечити безперервність лікування, покращити результати терапії та полегшити роботу тим, хто здійснює догляд за дітьми, які живуть із ВІЛ.

Повідомляється, що деякі з дітей, які брали участь у дослідженні, все ще отримують нову таблетовану форму в рамках програми відкритого доступу. Довгострокова безпека, переносимість та ефективність протягом 12 місяців лікування в даний час аналізуються та будуть представлені окремо.

Раніше компанія Janssen адаптувала рілпівірін для маленьких дітей. Препарат sNDA містить педіатричну дозу ліків та призначений для лікування пацієнтів з масою тіла від 10 кг та більше. Заявка на схвалення лікарського засобу була подана до FDA та EMA.

 

Джерело: https://www.thelancet.com/journals/lanhiv/article/PIIS2352-3018(23)00107-8/fulltext

 

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).