Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Вчені дослідили ефективність пероральної PrEP у цисгендерних жінок

Новий аналіз даних показав, що пероральна доконтактна профілактика ВІЛ (PrEP) у цисгендерних жінок працює так само добре, як і у чоловіків, які вступають у статеві контакти з чоловіками (ЧСЧ). Ці висновки стосуються тих, хто приймає щонайменше 4 дози препарату на тиждень.

Відповідно до ранніх результатів досліджень, пероральна PrEP знижує ймовірність отримання ВІЛ до 99%, якщо приймати її відповідно до приписів. З моменту публікації цих результатів 69 країн схвалили доконтактну профілактику ВІЛ, і, за оцінками, 5,6 млн. людей у всьому світі почали її використовувати.

Окрім високої ефективності пероральної PrEP, дослідження виявили важливі відмінності в індивідуальних перевагах. Наприклад, цисгендерні жінки часто не приймали таблетки відповідно до графіка, через що ефективність методу знижувалася.

Саме тому вчені вирішили провести дослідження та з’ясувати ефективність пероральної PrEP у цисгендерних жінок. Новий аналіз, проведений за підтримки Gilead, показав, що пероральна PrEP ефективно працює у цисгендерних жінок як при регулярному використанні (щодня), так і при прийомі від 4 до 6 доз на тиждень.

Експерти об’єднали дані 11 досліджень, у яких взяли участь 6296 жінок із Ботсвани, Індії, Кенії, Південної Африки, Уганди та США. Дані про прийом PrEP були доступними для 2955 учасниць.

Результати були наступні:

  • Жодна із 498 жінок, які приймали PrEP щодня (7 доз на тиждень), не отримала ВІЛ.
  • Із 658 учасниць у групі з незмінно високими дозами (4-6 доз на тиждень) ВІЛ було виявлено лише в однієї (рівень захворюваності такий самий, як у дослідженнях за участю ЧСЧ).

Підсумки цього дослідження свідчать про те, що хоч цисгендерним жінкам завжди радять дотримуватися режиму PrEP «з повною жорстокістю», що може підірвати їхню мотивацію. Але, як показав аналіз, короткі перерви у дозуванні не заважатимуть цій групі пацієнтів використовувати усі переваги доконтактної профілактики ВІЛ.

Хоча експерти зазначають, що необхідні детальніші дослідження з цього питання.

 

Джерело: https://jamanetwork.com/journals/jama/article-abstract/2816036

 

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).