Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Вчені дослідили вплив SMS -нагадувань на прихильність до прийому доконтактної профілактики ВІЛ (PrEP)

Дослідницька група з Національного інституту психічного здоров’я США з’ясувала, що SMS -нагадування в поєднанні з рутинним моніторингом дотримання режиму в режимі реального часу, сприяють підвищенню прихильності до доконтактної профілактики ВІЛ (ДКП/PrEP). Відповідне дослідження опубліковане в науковому медичному журналі The Lancet.

Доконтактна профілактика (PrEP) є високоефективною для запобігання інфікування ВІЛ. Однак прихильність до прийому особливо серед молодих жінок (у віці 18–24 років)в Кеніє є доволі низькою.

Дослідники мали на меті визначити вплив нагадувань з допомогою SMS на формування прихильності до прийому PrEP серед молодих жінок у Кенії протягом 2-річного періоду.

Моніторингове дослідження серед молодих дорослих жінок було відкритим рандомізованим контрольованим дослідженням, в якому брали участь молоді жінки з високим ризиком інфікування ВІЛ у Тіка та Кісуму, Кенія. Учасників набирали з коледжів, професійно-технічних закладів, неформальних поселень та громадських організацій, що підтримують молодих жінок. Жінки були у віці 18–24 років та мали високий ризик інфікування ВІЛ (визначається як оцінка VOICE-ризику 5 і вище або перебувають у серодискордантних стосунках).

Висновки

З 642 жінок, які були на початку, 348 жінок підійшли по критеріям дослідження та були включені в нього, в період часу між 21 грудня 2016 року та 05 лютого 2018 року. Учасники були випадковим чином призначені або до групи нагадувань з допомогою SMS (n = 173), або до групи нагадувань без SMS (n = 175).

Середній вік становив 21 рік (IQR 19–22), і 228 (66%) з 348 учасників повідомили про наявність статевих контактів без використання презерватив за місяць до дослідження.

24 (14%) із 173 учасників, яким призначено отримувати щоденні SMS-нагадування, пізніше обрали нагадування за необхідністю.

Серед учасників, які отримували PrEP, прихильність до електронного моніторингу становила в середньому 26,8% протягом 24 місяців і була подібною для дослідницької групи (27,0% з SMS, 26,6% без SMS). Серйозних побічних явищ, пов’язаних з участю у дослідженні, не було; у кожній досліджуваній групі було п’ять соціальних збитків, пов’язаних головним чином із застосуванням PrEP.

Результати

SMS-нагадування мало не високу ефективність у моніторингу дотримання режиму прийому PrEP серед молодих кенійських жінок. З огляду на загальну низьку прихильність до дослідження, необхідні додаткові втручання для підтримки формування прихильності до прийому PrEP у цій популяції.

Джерело: https://www.thelancet.com/journals/lanhiv/article/PIIS2352-3018(20)30307-6/fulltext
Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).