Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Вчені досягли практично нульового рівня передачі ВІЛ від матері до дитини

Експерти всіх країн продовжують працювати над новими методами, що дозволять максимально знизити ризик передачі ВІЛ від матері до дитини. І французьким вченим це вдалося! Під час проведення дослідження в одній із французьких когорт було зафіксовано практично нульовий рівень перинатальної передачі ВІЛ. Головна запорука успіху – антиретровірусна терапія (АРВТ) з моменту зачаття, невизначене вірусне навантаження під час пологів та профілактика ВІЛ у немовлят.

До аналізу, який показав такі чудові результати, було включено 14 630 жінок, які живуть з ВІЛ, які отримували догляд у зв’язку з вагітністю у період з 2000 по 2017 рік.

В результаті дослідження рівень передачі ВІЛ від матері до дитини стабільно знижувався протягом усього періоду дослідження і досяг показника 0,2% з 2011 по 2017 рік (на початковому етапі він дорівнював 1,1%). Фахівці повідомляють, що всі немовлята отримали неонатальну профілактику і жоден із них не перебував на грудному вигодовуванні.

Аналіз показав, що ризик передачі ВІЛ дитині залежав від того, коли мати почала приймати АРВ-терапію і коли вона досягла невизначеного вірусного навантаження:

  • АРВТ при зачатті + пригнічене вірусне навантаження незадовго до пологів: 0% (випадків передачі ВІЛ від матері до дитини не було);
  • АРВТ під час вагітності + невизначене вірусне навантаження безпосередньо перед пологами: 0,6%;
  • АРВТ при зачатті + вірусне навантаження, яке визначається незадовго до пологів: 1,1%.

Незалежно від часу початку прийому антиретровірусної терапії частота передачі була вищою при важких передчасних пологах (2,1%) порівняно з помірно недоношеними дітьми (1,3%) та доношеними (0,5%).

В результаті дослідження вчені дійшли висновку, що в умовах вільного доступу до АРТ; щомісячної оцінки вірусного навантаження в материнській плазмі; профілактиці АРТ у немовлят; відсутності грудного вигодовування – супресивна АРТ, що розпочата до вагітності і триває протягом усієї вагітності, може знизити передачу ВІЛ до нуля.

Попереднє дослідження, проведене шведськими вченими в Танзанії, показало, що своєчасне призначення препаратів АРВ вагітним жінкам знизило ризик вертикальної передачі ВІЛ з 11% до 2%.

 

Джерело: https://academic.oup.com/cid/article-abstract/76/3/e590/6678600?login=false

 

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).